Nefunkční ovládání zrcátek,stahování oken,kontrolka zamknutí a centrál mimo páté dveře

Zdravím.Předně chci říct, že jsem použil vyhledávání, ale mému problému to nepomohlo.
Mám Octavii Kombi I, 1.6 GLX 74kW, r.v.2000, všechna okna i zrcátka v elektrice, centrální zamykání bez DO. Před několika týdny jsem zjistil, že mi při odemknutí centrálu klíčem u řidiče nesvítí stropní světlo, ani když jsem to zkusil od spolujezdce.Stropní světlo nereaguje ani na jedny dveře, jediné co funguje bezchybně je zamknutí a odemknutí od pátých dveří, světlo blikne i zhasne tak jak má, ale vůbec to nemá vazbu na ostatní dveře, takže když odemknu kufr, neodemknou se žádné dveře a naopak. Souběžně s tím nefunguje ovládání zrcátek,ani stahování oken, z žádného ovladače (ani vzadu), ovladačům u řidiče svítí podsvícení, ovladačům oken vzadu a u spolujezdce nesvítí. Jediné,co funguje na řidičově ovladači je vnitřní zamykání/odemykání dveří. Dioda signalizace centrálu taky nesvítí. Pokud podržím při zamykání/odemykání klíč v zámku, okna vyjedou/sjedou jak mají.
Zkusil jsem zkontrolovat řj a kabely a vše se jeví v pořádku, ani v říd. jednotkách, ani v konektorech není žádná oxidace, nikde není vidět, že by zatékalo,zde píši co jsem dělal:- ŘJ KOMFORTU A CENTRÁLU -deska bez viditelné závady, či studeňáku, relé odzkoušeno, funguje jak má - odemyká/zamyká páté dveře, druhé relé zapíná stropní světlo.KONEKTOR NA A SLOUPKU U ŘIDIČE - bez problémů.KABELÁŽ ŘIDIČ. DVEŘÍ - měl jsem ji celou venku, v místě ohybu rozmotala, proměřil a vše v pohodě.ŘJ KOMFORTU DVEŘÍ ŘIDIČE- deska i konektor opticky v pořádku, relé v pořádku- odzkoušeno, ovládá sjetí/vyjetí okna.ZÁMEK DVEŘÍ ŘIDIČE- neměl jsem na něj nástavec, tak jsem ho zatím nevyndával, ale mikrospínače otevření dveří a odemknutí/zamknutí dveří na proměření přes kabeláž v pořádku.
Co mě překvapuje je to, že oproti originálnímu schématu (dílenská příručka) mám na hlavní komfortce jen jeden konektor (modrý 23 pinů) a na sloupku řidiče jen jeden (černý) 10 pinový konektor.
Nejlepší by asi bylo zkusit na Vagu vyčíst nějakou závadu, nevíte o někom kdo to zvládá a je z okolí Brna?
Jinak co mě zaráží, je to, že ty závady nejdou dle mého názoru přiřadit k jedné konkrétní jednotce (centrál je částečně v komfortce, částečně v ŘJ ve dveřích řidiče, okna a zrcátka v ŘJ ve dveřích u řidiče, ale mezi těmito jednotkami jsem nevyčetl žádnou komunikační vazbu).
Případné dotazy ještě doplním.
Díky za info

Obrázek uživatele Tomáš Hrubý

dotaz čím to bylo, mám ten

dotaz čím to bylo, mám ten samý problém.Tomáš

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Přihlášení