Co vše umí ovlivnit ceník povinného ručení?

Skoda Rapid

Vybíráte pojistku a při pohledu na konkrétní ceny si říkáte, že jsou poměrně vysoké? Pokud ano, je třeba vědět, jaké faktory mohou ceník povinného ručení konkrétně ovlivňovat. Tím prvním je určitě samotná osoba, která si pojistku sjednává. Z jakého důvodu? Jelikož standardní ceníková cena může být ovlivněna tím, jak velký má konkrétní osoba malus, nebo naopak bonus. Malus je hodnotou zápornou a cenu pojistky může zdražovat. Naopak bonus je pozitivní odměnou za jízdu bez nehod. Čím je daný bonus vyšší, tím výrazně nižší může být cena samotné pojistky. A to přirozeně celá řada lidí výrazně ocení. Tedy i vy sami. Tím si buďte jisti.

Konkrétní ceník povinného ručení ovlivní i automobil

Ano, i zde je třeba říci, že vaše konkrétní pojišťované auto má vliv na to, kolik budete platit. Dnes se výsledná cena určuje podle toho, jak velký je objem motoru daného vozu. Je tedy jasné, že čím je menší, tím pro vás lépe. Naopak čím je větší, tím vyšší cenu ukazuje ceník povinného ručení. I když je to poměrně nespravedlivé, změna se nechystá. Roli ale může hrát i to, kde je váš automobil registrovaný. Pokud jde o oblast, kde jsou nehody poměrně časté, může se to na ceně pojistky u některých pojišťoven také podepsat.

Přečtěte si také: Jak získat nejlevnější povinné ručení?

Ceny ovlivní i pojišťovny

I ty sami mají na výslednou cenu toho, kolik zaplatíme, poměrně velký vliv. Máme-li být konkrétní, tak jeden z hlavních. Jejich cenová politika je různá a tak platí, že některé mají ceník povinného ručení poměrně příznivý, u jiných zase výrazně přeplácíme. Roli má ale i samotný charakter dané pojistky. Tedy to, zda nám stačí jenom základ, nebo zda využíváme i různé doplňkové služby. Stejně tak mohou hrát roli i konkrétní limity pojistného krytí. I zde je třeba říci, že čím jsou dané limity nižší, tím pro nás přirozeně lépe, a to s ohledem na výslednou cenu. Ne však nutně na naši ochranu.

Přečtěte si také: Jak vybrat ideální povinné ručení?

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Nejnovější fotografie:

  • Škoda Octavia
  • Škoda Octavia Combi Rottiform whels

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Kvalitní autokamery můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení