HÄNNINEN OBHÁJIL TRIUMF NA BOHEMIA RALLY

Skoda Motorsport
HÄNNINEN OBHÁJIL TRIUMF NA BOHEMIA RALLY

Finský pilot Juho Hänninen se Škodou Fabia Super 2000 vyhrál víkendovou Bohemia rally, pátý podnik mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Lídr šampionátu Intercontinental rally challenge obhájil v okolí Mladé Boleslavi loňský triumf. Pavel Valoušek, rovněž ve Fabii Super 2000, havaroval po skvěle rozjeté soutěži v předposlední rychlostní zkoušce druhého dne.

„O vítězství jsem musel tvrdě bojovat, protože rychlostní zkoušky byly hodně rozdílné. Mně více vyhovovaly dlouhé nedělní úseky. Ty mi k vítězství pomohly. Pořád platí, že se na asfaltu učím. Ale s každým kilometrem jsem lepší a lepší. Bral jsem soutěž i jako přípravu na srpnovou Barum rally, která je součástí šampionátu IRC, i když tam je asfalt rychlejší a uskákaný,“ říkal v cíli soutěže Juho Hänninen.

Pilot továrního týmu Škoda Motorsport položil základ k vítězství už v průběhu sobotní etapy, kdy vyhrál tři měřené úseky a těsně vedl před Pavlem Valouškem. V neděli pak Fin zajel na čtyřech erzetách nejlepší čas a v součtu s páteční diváckou erzetou na autodromu v Sosnové tak měl osm nejrychlejších průjezdů.

Atak Francouze Bryana Bouffiera s Peugeotem 207 S2000, který vyhrál poslední sobotní měřený úsek a první nedělní, odvrátil Fin bleskově. Ve dvanáctém a třináctém měřeném úseku jasně dominoval, definitivní pečeť na triumf pak přidal v poslední zkoušce soutěže. Vedoucího muže polského šampionátu, jehož součástí je i letošní Bohemia rally, porazil celkově o dvacet vteřin.

Stejně jako v sobotu pilotům znepříjemňoval život pekelný žár, výheň pranic neubrala na jejich zběsilé rychlosti. Na tu bohužel doplatil i pilot Škoda Delimax týmu a vedoucí muž průběžného pořadí českého šampionátu Pavel Valoušek, který s vozem Fabia Super 2000 v sobotu vyhrál čtyři rychlostní zkoušky. V průběhu druhé etapy nedělního dne sváděl s Bouffierem boj o průběžné druhé místo. Při honičce o sekundy na průjezdu patnáctým měřeným úsekem po jezdecké chybě havaroval a musel ze soutěže z průběžného třetího místa odstoupit. Neskrýval přitom obrovské zklamání: “Stupidní hloupá chyba ve skvěle rozjeté soutěži, měl jsem špičkově připravený vůz a všechno během celé soutěže vycházelo až do osudného momentu perfektně. Omlouvám se celému týmu. Nezbývá než se poučit a připravit se maximálně na další soutěž. Je třeba neustále tvrdě pracovat, to říkáme od začátku a nyní to bude platit dvojnásob.“

Nadcházejícím programem továrního týmu Škoda Motorsport bude rally na Azorských ostrovech v termínu
15 –17. července 2010. Posádka Škoda Delimax teamu ve složení Pavel Valoušek, Zdeněk Hrůza se domácímu publiku znovu představí na srpnové Barum rally

Konečné pořadí Bohemia rallye: 1. Hänninen, Markkula (Fin., Škoda Fabia S2000) 2:01:35,4 min., 2. Bouffier, Panseri (Fr., Peugeot 207 S2000) +20,2, 3. Prokop, Tománek (ČR, Ford Fiesta S2000) +2:00,3 min., 4. Kresta, Gross (ČR, Peugeot 207 S2000) +2:16,5, 5. Pech, Uhel ČR, Mitsubishi Lancer Evo IX) +4:03,2, 6. Solowow, Baran (Pol, Ford Fiesta S2000) +4:23,5, 7. Kajetanvowicz, Baran (Pol, Subaru Impreza Sti) +4:56,9, 8. Tarabus, Trunkát (ČR, Škoda Fabia S2000) +5:01,0.

Obrázek uživatele renardmuller

Je sice vpořádku, že vyhrál

Je sice vpořádku, že vyhrál Juho Hänninen, ale na fotografii je někdo jiný. Nejspíše Pavel Valoušek, protože ten měl Fábii v modré barvě. Juho Hänninen měl na Fábii barvu zelenou.

Obrázek uživatele simir

Je to Pavel Valoušek.Brzy

Je to Pavel Valoušek.Brzy bude Barum Rally:-)

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Nejnovější fotografie:

  • Škoda Kamiq RS
  • Škoda Octavia

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Kvalitní autokamery můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení