ŠKODA v Číně prodala dvoumiliontý vůz

ŠKODA SUPERB

ŠKODA v Číně prodala dvoumiliontý vůz. Jubilejním automobilem je ŠKODA SUPERB s motorem 1,4 TSI v odstínu bílá Polar. Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro oblast prodeje a marketingu, v Šanghaji předal vlajkovou loď značky zákazníkovi, panu Honganovi Li. Čína je největším trhem české značky. V roce 2017 oslaví ŠKODA desáté výročí svého vstupu na čínský trh.
​„Jako náš největší trh je Čína důležitým pilířem růstové strategie značky ŠKODA,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Těší nás, že je modelová paleta značky ŠKODA mezi čínskými zákazníky tak úspěšná a že jsme o přednostech našich vozů dokázali přesvědčit už dva miliony zákazníků. V tomto kurzu chceme pokračovat i v následujících letech. Naše SUV-ofenzíva, kterou ŠKODA také v Číně nyní zahajuje, nám v tom pomůže,“ dodává Eichhorn.

Dosavadní rozvoj značky ŠKODA v Číně je příběhem úspěchů. Česká automobilka vstoupila na čínský trh v roce 2007. ŠKODA tehdy zahájila lokální výrobu modelu OCTAVIA v partnerství se společností SAIC Volkswagen. V úzké spolupráci s tímto čínským partnerem se Čína už v roce 2010 stala nejvýznamnějším trhem značky ŠKODA. Po šesti letech a třech měsících dosáhla značka prvního milionu prodaných vozů, ke druhému milionu potřebovala pouze tři a půl roku.

Bestsellerem je v Číně ŠKODA OCTAVIA. Ze dvou milionů prodaných vozů bylo téměř 1 107 000 vozů řady ŠKODA OCTAVIA, více než 305 000 vozů ŠKODA RAPID, téměř 268 000 vozů ŠKODA SUPERB, více než 251 000 vozů ŠKODA FABIA a zhruba 69 000 vozů ŠKODA YETI. Dnes značka v Číně patří mezi etablované velkosériové výrobce. V Číně sjíždí z linky celkem šest modelových řad značky ŠKODA: FABIA, RAPID, RAPID SPACEBACK, OCTAVIA, YETI a SUPERB. KODIAQ, první velké SUV značky ŠKODA, vstoupí na trh ve druhém čtvrtletí roku 2017.

„KODIAQ představuje pro značku ŠKODA v Číně důležitý milník. Jde o vstup značky do zcela nového segmentu a také o začátek rozsáhlé SUV-ofenzívy. V rámci této ofenzívy představí ŠKODA na čínském trhu celkem čtyři vozy SUV. Od vstupu do tohoto segmentu máme velká očekávání a první reakce ukazují, že se jedná o správný směr pro značku,“ říká Michael Arndt, výkonný ředitel odpovědný za prodej a marketing ve společnosti SAIC ŠKODA.

V roce 2016 ŠKODA v Číně poprvé prodala více než 300 000 vozů, což byl pro značku nový rekord. Ve srovnání s předchozím rokem dosáhla značka ŠKODA na svém největším trhu růstu o 12,6 procenta na 317 100 vozů (2015: 281 700 vozů).

ŠKODA v koncepci, zpracování a výbavě nově vyvíjených modelů zohledňuje specifická přání a požadavky čínských zákazníků. V rámci SUV-ofenzívy, která nabírá tempo s příchodem modelu KODIAQ, přenáší ŠKODA svůj expresivní design do segmentu SUV a zvýrazňuje tak emocionální sílu značky. SUV-ofenzíva je důležitým pilířem aktuální strategie značky ŠKODA.

ŠKODA bude svou pozici a své zastoupení na čínském trhu dále posilovat. Během státní návštěvy čínského prezidenta Si-Ťin-Pchinga v České republice podepsali dne 30. března 2016 zástupci společností Volkswagen, SAIC Motor Corporation Limited a ŠKODA AUTO memorandum o porozumění. V něm je zakotven pětiletý investiční plán ve výši dvou miliard euro. Cílem je rozšíření aktuálních modelových řad, například o vozy s alternativními pohony a další vozy kategorie SUV.

Čtěte také:

x

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení