Nechte Váš vůz Škoda dýchat

force.jpg

Nechte Váš vůz Škoda dýchat

Na internetu je nyní nový e-shop určený všem milovníkům rychlých kol a vůně spáleného benzínu. Jedná se o úzce specializovaný internetový obchod pouze na funkční produkty pro zvýšení výkonu, zlepšení akcelerace a lepší odezvy od automobilu.

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, jak zvýšit výkon vozů Škoda, je modifikace sacího potrubí. Sací potrubí lze upravit dvěma zásadními způsoby. Tím prvním je instalace sportovních vzduchových filtrů místo továrních jednotek a druhou možností je výměna celého potrubí. Instalace sportovních vzduchových filtrů je nejjednodušší cestou k vyšším výkonům. Sportovní filtry jsou navrženy tak, aby zajistili snadnější průchodnost vzduchu, avšak současně také zachovaly stejnou či dokonce lepší míru filtrace. Tyto úpravy nejsou finančně ani časově náročné. Sportovní vzduchové filtry Škoda lze pořídit již od pár tisíc korun.

Pokud je ale cílem podstatně znatelnější nárůst výkonu, přichází na řadu celá výměna továrního sacího potrubí a jeho nahrazení sportovními sacími kity. Sportovní sací potrubí umožňuje volné proudění vzduchu díky kvalitně ohýbaným hliníkovým trubkám s hladkým povrchem. Existují dva hlavní typy sacího potrubí vhodného pro vozy Škoda: Short Ram a Cold Air. Levnější variantou, která ale také znamená ne tak účinné navýšení výkonu, je Short Ram verze. Většinou se jedná o krátké potrubí s kónickým sportovním filtrem. Systém typu Cold Air je oproti Short Ram verzi vybaven delším potrubím a vyústěn do míst vzdálených od motorového prostoru pro nasávání co nejchladnějšího vzduchu. Tím je dosaženo podstatně znatelnějšího nárůstu výkonu. Například instalací kitu sání K&N Typhoon Cold Air na vůz Škoda Octavia RS 2.0TFSI dojde k nárůstu výkonu o 18hp!

Forcedracing.cz je první internetový obchod úzce specializovaný na exkluzivní sportovní a tuning díly. V dnešní době mají majitelé sportovních aut Škoda mnoho možností, jak upravit výkon svého čtyřnohého miláčka. Pro svůj vůz si zde mohou objednat téměř cokoliv - sportovní podvozky, laděné sportovní výfuky, originální litá kola a další a další tuningové díly a doplňky. Všechny tyto tuning díly pochází od světových výrobců, z nichž někteří mají v České republice premiéru.

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení