Proč uvažovat o odhlučnění vozidla?

Skoda Octavia

Osobní auto již zdaleka není jen prostředek k dopravě z bodu A do bodu B. Od svých vozů totiž dnes požadujeme kromě spolehlivosti a bezpečnosti také vysokou míru komfortu. A právě v této oblasti může odhlučnění vozu přinést jejich uživatelům opravdu vysokou přidanou hodnotu. Konkrétních důvodů, které jsou motivací pro provedení této úpravy, je hned několik. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Pohodlí a klid na řízení

Při jízdě autem se do jeho interiéru dostávají celou řadou cest nejrůznější zvuky. Jedná se o hluk motoru, kol, aerodynamický hluk, vibrace kovových i plastových komponent a zvuky okolního provozu a prostředí. Pečlivým odhlučněním lze eliminovat významnou část tohoto hluku (při kompletním odhlučnění se jedná o 4-5 dB, tj. o desítky procent) a docílit tak tiché a příjemné jízdy i při vysokých rychlostech. Změnu k lepšímu nepochybně ocení řidič, stejně jako jeho spolujezdci.

 

Kvalita reprodukované hudby

Autorádia, resp. spíše multifunkční zábavní systémy, jsou již prakticky nedílnou součástí všech nových vozů. Ne vždy je však poslech hudby či mluveného slova při jízdě tak kvalitní, jak by mohl být. Hluk v kabině i vibrace, které často způsobují samotné reproduktory, snižují zážitek z poslechu a je tak na místě uvažovat o nápravě této situace. Odhlučnění interiéru v tomto případě zvýší kvalitu poslechu snížením hladiny hluku a má dokonce potenciál zlepšit funkci reproduktorů.

 

Jak na odhlučnění?

Při odhlučňování vozu se přistupuje k aplikaci izolačních materiálů na dveře, kapotu, podběhy kol i podvozku. Kompletní odhlučnění zahrnuje i zavazadlový a mezimotorový prostor, případně podlahu. Pro skutečně dokonalé zpracování je potom ideální kontaktovat profesionály v oboru, u kterých budete mít jistotu správně provedené montáže a maximálního efektu.

 

 

Proč uvažovat o odhlučnění vozidla?
See video

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Nejnovější fotografie:

  • Škoda Octavia RS i
  • Škoda Octavia

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Kvalitní autokamery můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

Potřebujete si ke své Octavii vypůjčit vysokozdvižný vozík? Využijte nabídku od Boels!

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení