ŠKODA AFRIQ

ŠKODA AFRIQ

Osmý žákovský vůz je velkolepá závodní verze modelu ŠKODA KAMIQ. Je to poprvé, co městské SUV posloužilo jako základ pro žákovský vůz. Odborníci ze ŠKODA Motorsport se na vývoji a výrobě vozu ŠKODA AFRIQ podíleli intenzivněji než na tvorbě jakéhokoli jiného žákovského automobilu. Projekt 25 žáků, z toho tří dívek, vzdává hold kořenům a původnímu domovu závodu Rally Dakar a zároveň poukazuje na odpovědnost společnosti ŠKODA AUTO za aktivity koncernu Volkswagen v severní Africe.

V pořadí již osmý žákovský vůz je výsledkem obrovské kreativity a talentu budoucích zaměstnanců automobilky Škoda Auto. Ve Středním odborném učilišti ŠKODA AUTO jsou připraveni na svou kariéru ve společnosti a mají možnost uplatnit a prohloubit získané poznatky v praxi již v počáteční fázi prakticky zaměřené výuky.

Výroba vozu trvala studentům čtyři měsíce a zabrala celkem 2 000 hodin. Karoserie byla použita ze základního modelu KAMIQ prošla rozsáhlými úpravami. Zadní dveře městského SUV byly svařeny a blatníky, podběhy kol a nárazníky dvoudveřového modelu AFRIQ byly zvětšeny. Kromě toho bylo zesíleno odpružení. Hodně času zabraly také rozsáhlé úpravy nutné pro integraci pohonu všech kol z vozu ŠKODA OCTAVIA 4×4. Stejně jako v minulých letech proběhly rozsáhlé úpravy struktury karoserie. Studenti museli karoserii vytmelit, upravit všechny hrany vozu a vyplnit všechny spáry tak, aby bylo možné karoserii dokonale vytvarovat.

ŠKODA AFRIQ

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení