Škoda Auto poodkrývá první detaily nových generací vozů Superb, Superb Combi a Kodiaq

Superb, Superb Combi a Kodiaq

- Nové generace vrcholného SUV Kodiaq a vlajkové lodi Superb a Superb Combi jsou hlavními novinkami roku 2023
- Škoda Auto zveřejňuje první náhledy siluet tří nových vozů

- Vozy budou nabízeny s moderními, účinnými benzinovými a naftovými motory a také s plug-in hybridní a mild-hybridní variantou pohonu
- Obě světové premiéry se uskuteční již letos na podzim

Škoda Auto poprvé představila siluety svých nových vlajkových modelů Superb a Kodiaq, které budou mít oficiální premiéry na podzim. Tyto vozy nabídnou moderní, úsporné zážehové a vznětové motory a také plug-in a mild-hybridní varianty pohonu. Představení těchto vozů bude patřit k největším událostem značky Škoda letošního roku.

„Superb a Kodiaq jsou dvěma důležitými pilíři modelového portfolia Škoda, právě proto je pro nás představení nových generací obou modelových řad, které proběhne na podzim, velice významnou událostí. Model Superb je vlajkovou lodí našeho portfolia vozů se spalovacími motory. Ve své čtvrté generaci bude i nadále udávat měřítka v oblasti komfortu a prostoru, a to jak ve verzi liftback, tak ve verzi kombi. Druhá generace modelu Kodiaq posune bezpečnost, techniku a všestrannost na zcela novou úroveň. Dlouhodobě nabízíme v portfoliu naší značky to nejlepší ze světa elektrických i spalovacích pohonů a vycházíme vstříc potřebám našich zákazníků. Oba modely budou tak nabízeny také v plug-in hybridní a mild hybridní variantě.“
Klaus Zellmer, předseda představenstva Škoda Auto

Nové generace vozů Superb a Kodiaq přinesou nejen moderní exteriéry, ale také inovativní technologie a vylepšené prvky výbavy. V interiéru se můžeme těšit na nová sedadla, moderní infotainment systémy s většími dotykovými obrazovkami a možností připojení smartphonu. Nové modely také nabídnou bezdrátové nabíjení a asistenční systémy, které zvýší bezpečnost a komfort řízení.

Superb se opět bude nabízet jako liftback i jako velkorysé kombi s obrovským zavazadlovým prostorem. Kodiaq se pak bude vyrábět v českém závodě Škoda v Kvasinách, kde se vyrábí i jeho předchůdce. Superb se však bude vyrábět v novém závodě koncernu Volkswagen v Bratislavě na Slovensku.

Nové generace vozů Superb a Kodiaq budou k dispozici s moderními a úspornými zážehovými a vznětovými motory, stejně jako s plug-in a mild-hybridními variantami pohonu. Toto bude mít pozitivní dopad na životní prostředí a také na úspory řidičů.

Škoda Auto poodkrývá první detaily nových generací vozů Superb, Superb Combi a Kodiaq

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení