Škoda Enyaq Laurin & Klement premiéra na slavnosti Legendy

Škoda Enyaq Laurin & Klement

Česká automobilka Škoda Auto rozšiřuje rodinu elektrických vozů o luxusní variantu Enyaq Laurin & Klement. Tento nový model bude poprvé představen veřejnosti na motoristické slavnosti Legendy, která se koná v pražských Holešovicích v termínu 27. a 28. května. Enyaq Laurin & Klement nabízí vrcholný komfort a přichází s bohatou výbavou a specifickými designovými prvky. Interiér disponuje koženými potahy v béžové barvě a všestranně seřiditelnými předními sedadly s masážní funkcí a ventilací. Nový design virtuálního kokpitu a head-up displeje odráží novou firemní identitu značky Škoda a nabízí rozšířené funkce.

Enyaq Laurin & Klement bude k dispozici ve dvou provedeních - s pohonem zadních kol (L&K 85) a s pohonem všech kol (L&K 85x). Oba modely poskytují maximální systémový výkon 210 kW a dosahují zvýšeného dojezdu až 570 km podle standardu WLTP. Doba nabíjení od 10 % do 80 % kapacity baterie se zkrátila na méně než 30 minut díky funkci předehřevu, která optimalizuje teplotu baterie před započetím nabíjení.

Na motoristické slavnosti Legendy bude Škoda Auto mít výstavní plochu rozdělenou do čtyř částí. Kromě Enyaq Laurin & Klement se zde budou prezentovat další vozy značky Škoda včetně modelů Laurin & Klement z minulosti. Expozice také zahrnuje sekci Motorsport & RS, ve které bude vystaven nejnovější soutěžní speciál Škoda Fabia RS Rally2 a další vozidla Škoda RS a Monte Carlo. Další část expozice bude věnována integrovanému záchrannému systému, kde budou k vidění upravené verze vozů Kodiaq pro hasiče a záchranáře a také historické exempláře. Poslední část expozice se bude zabývat udržitelností a zahrne například prototyp modelu Octavia.

Motoristický víkend 27. a 28. května na holešovickém výstavišti
Slavnost Legendy, která se konala poprvé před 10 lety v roce 2013, ukáže přes 1000 exponátů nevšedních automobilů i motocyklů. Více než 750 soukromých majitelů přiveze své vozy, řada importérů vystaví své novinky. S některými z nich bude možné absolvovat krátkou testovací jízdu. Pro tento účel přistaví několik svých vozů i Škoda Auto.

Škoda Enyaq Laurin & Klement premiéra na slavnosti Legendy

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení