ŠKODA KODIAQ RS: PŘIPRAVENA NA PREMIÉRU

Skoda Octavia

- Světová premiéra prvního SUV značky ŠKODA ve verzi RS na autosalonu v Paříži
- Pohon všech kol a motor 2,0 TDI s dvojitým přeplňováním o výkonu 176 kW (239 k) v sériové výbavě

- První model s novým, modernějším logem RS

Nová ŠKODA KODIAQ RS je připravena na světovou premiéru, která se uskuteční na autosalonu v Paříži v říjnu 2018. ŠKODA AUTO zveřejnila dvě fotografie jako upoutávku na první SUV ve verzi RS s novým logem RS, které nyní ponesou všechny modely značky ŠKODA ve sportovně laděné verzi RS. Model KODIAQ RS pohání nejsilnější vznětový motor v historii značky ŠKODA. Pohonná jednotka dynamického SUV, které je rovněž v nabídce v 7místném provedení, dává výkon 176 kW (239 k).

Od roku 2000 se kombinací písmen RS označují mimořádně výkonné modely značky ŠKODA. Model ŠKODA KODIAQ RS je první SUV značky v této skupině vyvolených. Česká automobilka tak přináší už 117letou sportovní a soutěžní tradici do nového segmentu a tento krok zvýrazňuje novým, moderním logem RS, nově využívající červené prvky.

Tradice modelů RS od roku 1974
Označení RS znamená Rally Sport a poprvé bylo použito v roce 1974 u soutěžních prototypů ŠKODA 180 RS a 200 RS. Na jejich základě vyvinula ŠKODA v roce 1975 model 130 RS, a toto sportovní kupé, známé také jako „Porsche Východu“, dosáhlo v roce 1977 dvě vítězství ve své třídě v legendární Rallye Monte Carlo a rovněž vyhrálo Rallye Akropolis. V roce 2000 představila mladoboleslavská automobilka model ŠKODA OCTAVIA RS – první sériový model s přívlastkem RS.

ŠKODA KODIAQ RS se v Paříži představí s novým logem RS, které se od dosavadního liší červeným provedením písmena „V“. Nové logo je na dynamickém SUV použito hned na několika místech, to nejviditelnější je na mřížce chladiče. Písmeno „V“ znamená vítězství (victory); červená symbolizuje sportovní charakter a sílu vozů rodiny RS. Nové provedení loga navíc zdůrazňuje dynamický charakter modelu KODIAQ RS.

Pohon všech kol a nejsilnější vznětový motor v historii značky ŠKODA
Čtyřválcový vznětový motor s dvojitým přeplňováním a objemem 2,0 l dává nejvyšší výkon 176 kW (239 k) a maximální točivý moment 500 Nm. Je tak nejsilnějším vznětovým motorem ve více než stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky.

ŠKODA KODIAQ RS: PŘIPRAVENA NA PREMIÉRU

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení