Aplikace Plastidipu nejen na boční sloupky vozu Škoda Octavia

Plastidipu

Plastidip netřeba dlouze představovat jedná se o tekutou gumu ve spreji, která se využívá také v automobilovém průmyslu. Na místa na které ho nanesete vám vytvoří gumový povrch. My si zde ukážeme několik aplikací a zejména na boční sloupky vozu Škoda Octavia. 

Na boční sloupky vám vystačí cca dvě plechovky Plastidipu

 

 

 

Plochu si nejdříve očistíme a odmastíme, poté pokračujeme se zakrytím okolních ploch. Použijeme izolepu, která není průhledná a jde lehce odlepit a nezůstane na vozidle lepidlo, tu co jsem použil já byla nevhodná, díky průhlednosti špatně vidíte co máte zakryto a také po ní zůstane lepidlo. 

 Poté celé auto zakryjeme plachtou na malování. 

Vystřihneme místa, které budeme stříkat a plachtu přilepíme izolepou.
  

Poté stříkáme v několiká vrstvách Plastidip, přesně dle návodu. 
  

Aby kryl světlý povrch dokonale je potřeba vrstev Plastidipu opravdu hodně a takto veliké plochy je složité nastříkat tak, aby nebyl povrch šmouhatý, dávejte pozor na docházející sprej a nanášejte tenké vrstvy:
  

Necháme uschnout, Plastidip vytvoří souvislou pružnou vrstvu, takže není možné plachtu strhnou aniž bychom strhli vše, je potřeba dip obřezat. Já použil žiletku a pravítko:

Výsledná kvalita záleží na preciznosti se, kterou obřežete rovné úseky, jedná se o mravenčí práci:

 

Zde je to snadnější:
 

Výsledek:
 

 


Jednodušší je aplikace Plastidipu na menší plochy, zde například na puličky litých kol: 
 

Matný znak Škoda Auto:

Plastidip lze použít také na opravy plastových dílů, tento rámeček byl původně špatně nastříkaný stříbrnou barvou, aplikací plastidipu vypadá zase jako nový od původního rámečku k nerozeznání:
 

Jak vidíte, možnosti využití je opravdu spousta. 

Plastidip nám věnoval eshop: www.plastidip-shop.cz výhradní prodejce pro Českou republiku originálního PLASTIDIPu od firmy Performix. 

Aplikace Plastidipu nejen na boční sloupky vozu Škoda Octavia

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení