Litá kola Škoda Octavia II r.v.2005

Zdravím,

jelikož se nám blíží jaro a já sháním hezká pěkná litá kola pro svycho plechovýho mazlíka, tak bych se chtěl zeptat více zkušených.

Jak je to s tím ET?

Potřebuji R17 5x112 s ET54, ale jak hledám, není toho moc na výběr, R17tek je hodně a hezkejch, ale pokaždé, když se mi nějaký liběj, nemá to požadovny ETčko.

Na spoustě stránkách píšou R17 5x112....pasují na VW, Seat, Škoda apod.

Ale jak tomu věřit, vždyt se jedná o jiné ET...

Tak se tedy ptám...

Poradíte mi jak to je a popřípadě stránku s rozumnou cenou na kola?

Nebo mi pošlete prosím odkaz aspon na R16 5x112 ET50..

Děkuji za všechny odpovědi a doufám, že tento topic neni odraďující....konec konců...každy jednou začíná:)

Obrázek uživatele oriman

Připojuji se do téhle

Připojuji se do téhle diskuze, tento problém řeším taktéž, zjišťoval jsem si co ET znamená a jiné. A podle techničáku k R17 mohu mít ET 54 , ale po zeptání se ve dvou prodejnách litých kol, mi bylo řečeno, že klidně mohu dát na octavii dvojkovou R17 s ET v rozmezí 32 až 54 a nebude to dělat žádný problém, jak v točení a pohybu kola, tak pry ani při uznání, zapsání kola do techničáku. Tak si myslím, že snad to nebude problém. Je tomu tak nebo podané informace jsou chybné ? Rád bych si toto ověřil dříve, než nějaké kola koupím a pak mi při zápisu do techničáku budou dělat problémy. Předem díky a snad nevadí, že se připojuji

Obrázek uživatele Zabiak

Pokud by jsi je chtěl zapsat

Pokud by jsi je chtěl zapsat do TP musíš koupit kola s typovým listem (TL) postup najdeš na našem webu. Ale je to podle mě zbytečné protože ET fakt nikde nikdo řešit nebude a ani nepozná. Čím menší ET tím více jsou kola "vylezlé" a lépe to pak vypadá, ale zas bych to nepřeháněl. Ideálně, aby lícovalo z blatníkem..

Pokud budou kola nová tak většinou TL dostaneš (záleží na prodejci jestli má oprávnění TL vydávat a taky na značce kol) tak si ho schovej, a kdyby někdy byl nějaký problém stk což nebude tak je můžeš nechat zapsat.

Pokud budou kola použité tak to neřeš. V nejhorším případě, si dáš pro opakovanou STK zimní kola, ale to podle mě nehrozí. Sám jsem měl jiné ET na letních kolech.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Thumsik

Dobrá, jsem teď nyní v

Dobrá, jsem teď nyní v obraze.

Mně říkali, že mohu na škoda octavia II r.v 2005 použít kola od 35-54 ET...Ale...když si vezmu teda R17 5x112 ET54 tak nebudu muset použít podložky...a kdybych si vzal s ET 50 tak ano?...jak to tedy je?

Obrázek uživatele Zabiak

Nene, ty si koupíš kola s

Nene, ty si koupíš kola s roztečí 5x112 (to pouze znamená 5 šroubů na kružnici 112mm) pak žádné podložky pro změnu rozteče nepotřebuješ, kola budou pasovat.

Pak vybíráš ladíš ET, jestli chceš mít kola utopená v blatníku jako je to u série, nebo trošku více venku, aby lícovala s blatníkem. To můžeš dle toho obchodu udělat v rozmezí 35-54. Trošku nelogicky - čím menší ET tím více jsou kola venku.

Příklad:
54 = utopené kola jako v sérii nevypadá to tak dobře, větší ET>54 dát nemůžeš protože by bylo kolo utopené tak, že by vnitřní lem dřel o tlumič.
35 bude zřejmě lícovat s blatníkem, pokud by jsi dal menší ET<35 tak by kola čouhali z blatníku ven a škrtali by o lem blatníku.

ET je hraniční hodnota tam pak záleží na šířce a pneu, aby jsi neškrtal. Podívej se na elektrony.cz tam to mají celkem vyřešené, které pasují a u kterých 35se musí upravit blatník, aby neškrtalo.

"Pokud použijete pneu 215/45 R17, je možno bez úprav blatníků použít litá kola již od ET35!"

Zase musíš použít pneu co máš v TP, takže pokud by jsi chtěl ET 35 s pneu 215/45 R17 musíš koupit kola s TL a zapsat do TP!

Takže bych volil o něco málo větší ET jak 35.

Tady je ještě jeden šikovný článek o kolech: http://www.skodaoctavia.cz/node/2903/

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele doga771

cus chci si koupit tyto alu

cus chci si koupit tyto alu http://www.aaaalu.cz/i1318-16-5x112.0-milano-design-model-leonardo/ poradis my prosimte jaky k tomu mam koupit pneu v tp mam 205/55 mam O2 rok 2010 to et tam je 38 v tp je 50 nebude to delat bordel nechci to upravovat dik

Obrázek uživatele Thumsik

Děkuji mockrát!!!! Váš

Děkuji mockrát!!!!

Váš příspěvek mi pomohl více než dost, abych si v tom udělal obrázek a rozšířil obzozory ve výběru kol!!!:)

Ještě jednou převeliké dík :)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Čtěte také:

Přihlášení