Škoda představila novou Fabii a Roomster (facelift)

skoda fabia a roomster facelift
Škoda Auto představuje první fotografii nejmenší produktové řady, která prošla kompletním faceliftem. Mění se nejen vzhled modelů, ale především použité technologie a motorizace.

Díky zcela nově navržené přídi zdůrazňující šířku vozu, působí Fabia i Roomster na silnici při stejné výšce sebevědomě a dynamicky. Facelift zahrnuje i modelové varianty Scout, které se rovněž představí počátkem března na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Omlazený vzhled vozů Fabia a Roomster podtrhuje nová mřížka chladiče a trojrozměrně tvarované světlomety, které se podstatně rozšířily a zdůrazňují horizontální linii vozu. Zachovány zůstaly přednosti, jako jsou tvar prosklených ploch kolem kabiny vozu, připomínající hledí přílby, který je důležitým identifikačním prvkem modelů Roomster a Fabia. Modernizaci obou modelových řad doplňují dále např. nová hliníková kola, společně s novými ozdobnými kryty kol a novými odstíny laku.

S modelovou řadou Fabia se společnosti Škoda Auto v uplynulých letech podařilo vytvořit základ portfolia kompaktních vozů, které zahrnuje již pět různých modelů. Stejně jako Fabia dostanou i modely Fabia Combi a Roomster s novou tváří řadu technických zlepšení. Svou premiéru si na ženevském autosalonu odbudou moderní, většinou přeplňované motory. Právě motorová paleta modelových řad Fabia a Roomster, je jádrem všech změn.

skoda fabia combi facelift

Nové motory:
V České republice bude celkově k dispozici pět zážehových a tři vznětové motorizace. Výkonové spektrum u benzínových agregátů sahá od 44 kW do 77 kW u modelu Fabia, resp. od 51 kW do 77 kW u modelu Roomster. Všechny pohonné jednotky, dodávané do zemí Evropské Unie, splňují normu EU 5, nabízí nízkou spotřebu a tím i mimořádně nízké emise CO2.

„Dlouhodobě nejprodávanější motorizace v ČR o zdvihovém objemu 1,2 litru, dosáhla díky modernizaci motorové palety modelových řad Fabia a Roomster výrazného technického pokroku. Nový motor 1,2 TSI zaujme točivým momentem a silným zátahem v širokém spektru otáček při současně hospodárné ekonomice provozu“, říká Jan Hurt, vedoucí prodeje značky Škoda pro střední Evropu.

Přeplňovaný benzinový čtyřválec 1,2 TSI bude k dispozici ve dvou výkonových verzích – 63 kW a 77 kW pro obě modelové řady. Cílem vývoje bylo zlepšení nejen samotného výkonu pohonných agregátů, ale i šetrnost vůči životnímu prostředí. Ve spojení s optimalizovanou dvojspojkovou převodovkou DSG, která pracuje se sedmi převodovými stupni, nabízí nový zážehový motor 1,2 TSI o výkonu 77 kW spotřebu 5,3 litru na 100 km. Obě výkonové varianty budou k dispozici také s pětistupňovou manuální převodovkou.

Dieselové motory zahrnují výkonnostní spektrum od 55 kW do 77 kW při zdvihovém objemu 1,2 a 1,6 litru. Všechny vznětové motory jsou vybaveny filtrem pevných částic. Mezi nejdůležitější změny patří přechod na vysokotlaké vstřikování pomocí systému Common Rail, který dosahuje vstřikovacích tlaků až 160 MPa a rychlá reakce piezo-vstřikovačů, umožňující provést až pět vstřiků v jednom taktu. Vozy tak nabídnou citelně klidnější chod motoru a snížení emisí škodlivin; všechny dieselové motorizace se mohou pochlubit emisemi pod 110g CO2/km. Zplodiny se u všech verzí modelů Fabia a Roomster s dieselovým motorem čistí v oxidačním katalyzátoru a prostřednictvím recirkulace výfukových plynů.

skoda fabia facelift

skoda roomster facelift

Paleta motorizací modelové řady Fabia a Roomster pro ČR:

• 1,2 HTP/44 kW (60 k) (ne pro Roomster)
• 1,2 12V HTP/51 kW (70 k)
• 1,4 16V/63 kW (86 k)
• 1,2 TSI/63 kW (86 k)
• 1,2 TSI/77 kW (105 k)

• 1,2 TDI CR DPF/55 kW (75 k)
• 1,6 TDI CR DPF/66 kW (90 k)
• 1,6 TDI CR DPF/77 kW (105 k)

Fa_003.jpg

svetlo.jpg

FaTech_002.jpg

Obrázek uživatele Petr G.

Fabia druhe generace je

Fabia druhe generace je hnusná od začatku,no a jak je vidět bude až do konce své existence,doufejme že třetí generace bude jiná. O Romsteru se nevyjadřuju :D

Obrázek uživatele Anonym

1,2 TDI neuvěřitelných hodnot

1,2 TDI neuvěřitelných hodnot spotřeby: Mimo město 2,9 l, město 4,0 l a kombinované spotřeby 3,3 litru nafty na 100km! Emise CO2 mají hodnotu pouze 87 g/km...

Obrázek uživatele Zabiak

Tak to je sen, jezdit za

Tak to je sen, jezdit za 3litry. Mě by zajímalo jak to pojede na dálnici, ale je to nafťák tak by to snad mohlo jezdit dobře.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Petr G.

1.2Tdi CR !? to je zas nějaká

1.2Tdi CR !? to je zas nějaká novinka z dílny vw?

Obrázek uživatele Anonym

by mě zajímala spotřeba toho

by mě zajímala spotřeba toho motoru. To bude tak 3 litry jenom ne?:D

Obrázek uživatele grenz13

S motorem 1.2 TSI to bude

S motorem 1.2 TSI to bude bomba.

Obrázek uživatele Zabiak

Co na to říkáte, řekl bych,

Co na to říkáte, řekl bych, že fabii to docela prospělo.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Anonym

Ta fabia je hnus take male

Ta fabia je hnus take male prditko-autičko ztoho spravili....
Ved prvy model Fabie bol vydareny a aj priestorovo väčši....ale toto!!!

Obrázek uživatele Zabiak

Mě vadí ty proporce, že je

Mě vadí ty proporce, že je moc vysoká, ale v některých barvách se mi líbí.
Dal bych jí nižší podvozek a bylo by to pěkné.

Octavia Combi 1,9TDi.

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Nejnovější fotografie:

  • Škoda Octavia
  • Škoda Superb facelift 2019

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Kvalitní autokamery můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení