Mikrospínač zámku

Zamek-mikrospinac42.jpg

Častá závada je, že odjede mikrospínačdveří. A při otevření dveří nám nesvítí interiérové světlo. A nepípají světla, když jsou zapnutá... a nejde zavřít auto zevnitř čudlíkem.

Autoservis tuto závadu řeší výměnou celého zámku. Oprava tak přijde, až na několik tisíc. A však jde to i jinak. Naším postupem Vás přijde oprava na cca 60Kč.
Mikrospínač způsobuje většinu problémů se zamykáním dveří! Výrobce šetřil a nebo prostě zvolil špatný materiál a udělal spínač z nekvalitního plastu a ten se časem ošoupe, díky této haléřové položce mají tisíce aut VW problémy se zámky.

Nejdříve si objednáme mikrospínač Saia-Burgess V4NCT7
Alternativa SW-05S-00A0-Z

Zamek-mikrospinac14.jpg

Dále si musíme připravit nástavec na povolení tisícihranu označení M8.

Zamek-mikrospinac06.jpg

Nejdříve rozebereme dle známého postupu tapecírung. Potom si stáhneme okénko tak aby jsme měli přístup ke všem šroubům na stahovačce a polohu okna zajistíme izolepou.

Zamek-mikrospinac11.jpg

A povolíme šrouby na stahovačce, aby jsme si jí mohli dát stranou, až pude zámek ven.

Zamek-mikrospinac12.jpg

Zamek-mikrospinac20.jpg

Zamek-mikrospinac22.jpg

Zamek-mikrospinac21.jpg

Zamek-mikrospinac13.jpg

Odcvakneme krytku zámku. (opatrně ráda praská!)
Možná jde zámek vyndat i bez sundání krytky, ale takto je to popsáno v DP.

Zamek-mikrospinac07.jpg

Povolíme první jistící šroubek, který drží zámek.

Zamek-mikrospinac08.jpg

Povolíme další šroubek, který drží vložku zámku při tom musíme držet kliku nahoře. Pozor nesmíme ho vyšroubovat úplně! Pokud šroubek povolíte moc a vypadne vám jistící miska musíme jí tam znova nasadit což není jednoduché.
Poté nám povolí vložka zámku úplně a můžeme jí vyndat.

Zamek-mikrospinac10.jpg

Klíčem otočíme doprava a zámek vysuneme ven.

Zamek-mikrospinac09.jpg

Odklapneme lanko z kliky.

Zamek-mikrospinac24.jpg

Povolíme dva šrouby speciálním nástavcem označení M8. V dobrém, železářství budou vědět, ve špatném vám budou nutit závitník nebo něco jiného. :-)

Zamek-mikrospinac18.jpg

Ničím jiným než tímto "tisícihranem" M8 to nezkoušejte povolit.

Zamek-mikrospinac06.jpg

Zámek odpojíme od svorkovnice, šoupneme stahovačku a zámek vyndáme ven.

Zamek-mikrospinac25.jpg

Zamek-mikrospinac26.jpg

Nový mikrospínač uprostřed rozebereme a použijeme jenom hlavici. A novou hlavici přendáme a přilepíme na původní mikrospínač. Pokud možno utěsníme, aby se do něj nedostaly nečistoty.

Nový mikrospínač

Zamek-mikrospinac15.jpg

Zamek-mikrospinac42.jpg

Původní mikrospínač

Zamek-mikrospinac04.jpg

Zamek-mikrospinac28.jpg

Zamek-mikrospinac43.jpg

Takto semikrospínače liší

Zamek-mikrospinac05.jpg

Zámek připojíme, a přišroubujeme ke dveřím.
Poté zasuneme lanko do venkovní kliky tak aby neměla moc velkou vůli, ale zase nesmí být napnutá moc.
Než vložíme vložku zámku několikrát vyzkoušíme dveře zavřít, pokud se zaseknou tak uvolníme lanko z kliky a dáme ho o kousek níž a měly by se dveře otevřít. Ideálně si to vyzkoušíme nanečisto, tím že zaklapneme zobáček v zámku z boku dveří.

Až poté co pudou dveře dobře zavírat vložíme vložku zámku a zajistíme utažením spodního šroubku a poté utáhneme horní šroubek (pokud ho tam máte).

Pokud Vám vypadla miska zajištující vložku zámku vyndáme jí z útrob dveří a vyndáme zámek a nasadíme zpět. Miska funguje tak že šroub který utahujeme s ní hýbe a ta pak v určité poloze zajistí vložku zámku. S tím musíme počítat a podle toho jí tam vložit. Miska je nahoře zasunutá pod kouskem plastu takže jí tam musíte dostat a poté opět povolit šroubek aby šla vložka zámku vložit. Je to trošku gynekologie, ale dá se to.

Vše dáme dohromady a mělo by to fungovat.

Takto vypadá rozebraný zámek:

Zamek-mikrospinac01.jpg

Funkce mikrospínačů od leva z mého zámku:

mikrospínač na kabelu - snímá zajišťovací západku, zjišťuje zda jsou dveře otevřené anebo zavřené, na základě jeho informací se provádí zamykání, odemykání, rozsvěcení interiéru.
1. - zjišťuje zda jsou dveře odemknuté nebo zamknuté. Pokud odemčené, je stisknutý.
2. - zpětné hlášení o zamknutí do SafeLock (SuperLock). Dveře nejdou zevnitř otevřít.
3. - sepne při otočení klíčku v zámku do polohy odemknuto. Krátký impuls odemkne, dlouhý impuls odemkne a stáhne všechna okna.
4. - sepne při otočení klíčku v zámku do polohy zamknuto. Krátký impuls zamkne, dlouhý impuls zamkne a zavře všechna okna.

Samozřejmě tam budou i zpětné vazby na další mikrospínače, jako třeba že když sou dveře odemčené, tak to nezamkne apod.

Zamek-mikrospinac02.jpg

Zamek-mikrospinac03.jpg

Ne všechny problémy způsobuje mikrospínač:

Zamek-mikrospinac44.jpg

Studeňák se opravuje tak, že vezmete pájku a danej spoj prohřejete

Pokud Vám zámek stále zlobí nezbývá nic jiného než koupit nový. Doporučuji buď vrakoviště, kde se dá sehnat okolo 500Kč. Nebo se prodává i druhovýroba (neoriginál) nový zámek cca 1000Kč.

Varování, zpětná montáž:Než vložíte vložku zámku do dveří nejdříve si nastavte zdvih kliky a několikrát vyzkoušejte zavřít a otevřít. Pokud je lanko moc napnuté dveře se zaseknou a musíte lanko odháknout, pokud již máte vložku vloženou tak se k tomu nedostanete a dveře neotevřete.

Někteří pak zámek zevnitř vyrubají ven, ale to není potřeba stačí vzít plát z pilky na železo a zevnitř dveří lanko vedoucí k venkovní klice odříznou, dveře pak otevřete zevnitř!!!

Autor: já :-) a některé fotky a popisky dodal: Matrix

Obrázek uživatele bredly

Ahoj, mám problém na škodě

Ahoj, mám problém na škodě octavia 1. pořád svítí interierové světlo dveří i po zavření dveří. Pozná diagnostika který mikrospínač je vadný?

Obrázek uživatele Petr

Já ti neporadím,protože to

Já ti neporadím,protože to nevím a nikdo jiný sem už ( kromě sporadických návštěv ) v podstatě nechodí.

Obrázek uživatele Jiras

čaute, (dotazů je tu habaděj

čaute, (dotazů je tu habaděj :-) tak doufám že mi někdo poradí... mám Octávii I 1,6 74Kw, 1997...nefungují mi 3 věci tj, signalizace světel a nebliká safe lock.. Ale - mikrospínače ve dveřích jsou všechny ok interiérové světlo svítí i zhasíná.. Centrálem ( klíčkama i dálk. ovl.) se všechny dveře i kuft bez problému zamknou jen nebliká ten safe.. A dojezdy oken.. párkrát mi to šlo pak zas ne :-( Co by mohlo být příčinou? Převeliké díky za případné odpovědi.

Obrázek uživatele brix1

Jaky sroubovak/nastavec je

Jaky sroubovak/nastavec je nutno pouzit na ten jistici sroubek na zamek ?

Obrázek uživatele agilive

Ahoj měla by to být 15

Ahoj měla by to být 15 torx.....

Obrázek uživatele starmikan

Cau chlapaci, nevim jestli se

Cau chlapaci, nevim jestli se to tu aspon trosku hejbe, ale treba mi nekdo odpovi a pomuze :-) mam problem se safelockem u ridicovych dveri... u puvodniho zamku mi nefungovalo osvetleni, tudiz jsem si sehnal na svoji oktu 2000/10 zamek z okty 2006. Po vymene sice svetlo funguje na vybornou, klasicke zamknuti dalkacem taktez, ale ne safelock... nicmene kdyz jeste jednou potvrdim zamknuti klickem tak se ten onen jeden zamek ,,dosejfne,, ... pak bliknou i smerovky a vse je ok. Ale naprvni zamnuti proste se auto zamkne, ale sejfnou se jen ty 3 ostatni zamky a ten u ridice ne... mate nekdo tip cim by to mohlo byt? Diky moc. Jo a jeste dodam, ze dioda blika hned po zamnuti ikdyz se ten ridicuv zamek nesejfne ( cvakne jednou )

Obrázek uživatele mameluch

Sewa.Som tu čítal o

Sewa.Som tu čítal o sústavnomodomykaní a zamykaní dverí okrem vodičových.Sorry som sa nedozvedel ako na to.Mám tiež tento problém.Ďakujem

Lachim

Obrázek uživatele aldatrutnov

Ahoj,tak jsem nejdřív koupil

Ahoj,tak jsem nejdřív koupil neoriginál zámek za 500,- v domění že je vadný mikro spínač.Bohužel i ten bude uvnitř nějaký divný,protože po zamčení a zatažení za kliku,se celé auto odemkne.A ani osvětlení se nerozsvítí jako u původního,takže chyba bude asi v drátech,bohužel jsem dříve koupil než četl:)

Obrázek uživatele stupka29

Dobrý den, prosím malou radu:

Dobrý den, prosím malou radu: nefunguje mi zamykaní a odemykaní přes dálku ale i z auta na octavia I, a to jedny dveře, přední u řidiče, čudlík po zabouchnutí dveří zezadu (ze zadních dveřích) lze zmačknout a na opak, světlo interiéru po zavření a otevření dveří funguje. Ostatní dveře fungují normálně. Tak prosím radu co dělat?? Děkuji za jakékoli informace..

Obrázek uživatele RenEdi

Poloha přesuvníku v

Poloha přesuvníku v zámku

Ahoj dnes jsem vyměnil mikrospínač ve dvěřích řidiče( skvělý návod ) ale při rozebírání zámku se mi celý rozpadl, snad jsem ho správně poskládal, ale
nefunguje zamykání dveří, respektive i posun čudlíku je tak poloviční, oproti ostatním dveřím.
Nemůže být problém v kompletaci zámku, tedy toho posuvníku a motorku??
Tedy musí být ten posuvník při kompletaci zcela zašroubovaný,tak jak je na obrázku ? a ty plastové hejblátka na protikuse zámků, musí být ve stejné poloze jako je na zámku??
Ta stará spodní část spínače je celkem chorá, když ji vyměním komplet za celý nový spínač, kam příjde napájet modrý a červený káblík??

Prosím
díky za rady

Obrázek uživatele pajik

ahojky mám podobný problém

ahojky mám podobný problém když otevřu auto centrálem tak se odemkne ale jakmile otevřu dveře u řidiče celé auto se zamkne a zůstanou odemčeny jen židičovy dveře... při jízdě to občas odemiká a zamyká všechny ostatní dveře jen ne ty řidičovy dnes mě mechanik v servisu řekl že to bude nejspíš zámek tak bych se chtěl zeptat jaký mikrospínač by to mohl být popřípadě jestli to tím je ?? jsem elektrikář takže výměna by nebyla problém jen bych to chtěl nějak zkusit opravit neř vyhodím cca 2000,- za nový zámek děkuji za radu

Obrázek uživatele Pavel Závěšický

Dík za podrobný popis výměny

Dík za podrobný popis výměny spínače.Já ale mám jiný problem:jedná se o Fabii 1,2,40KW r.v.2003(vnitřní plechy dveří na šroubech). Mám zavřené P.zadní dveře,které nejdou žádným způsobem otevřít.(centrálem,ručně,zvenku ani zevnitř)Prosím o radu,jak dostat ven ten plech,a pak jak vydolovat zámek ze zavřených dveří.(Hasiče s jejich "otvírací technikou" zatím nechci obtěžovat).Děkuji za každou radu.Můžete třeba napsat email Zv.Pav@seznam.cz.Všem děkuji.

Vážení kolegové, prosím Vás o radu,jak vyřešit problem se zámkem P.zadních dveří Fabie 1,2 HTP,40KW,r.v.2003.(vnitřní plech dveří na šroubech). Dveře jsou zavřené,nejdou otevřít centrálem ,ani ručně,ani zevnitř,ani venkovní klikou.Potřebuji poradit,jak

Obrázek uživatele mzlp

Ve spodní části je v plechu

Ve spodní části je v plechu otvor. Spusť okno dolu a vyndej kolíček co ti jistí okno ve stahovačce a po visuň okno nahoru. Pak by měl jít plech vyndat. Zámek je pakárna já ho rozbyl kladivem a šroubovákem nebo majzlikem.

Obrázek uživatele Pavel Závěšický

Dík za radu.ještě jeden

Dík za radu.ještě jeden dotaz:pukud nechám odpojený konektor tohoto vadného zámku,budou ostatní normálně fungovat ,nebo nepůjde nic.Dík za radu.

Vážení kolegové, prosím Vás o radu,jak vyřešit problem se zámkem P.zadních dveří Fabie 1,2 HTP,40KW,r.v.2003.(vnitřní plech dveří na šroubech). Dveře jsou zavřené,nejdou otevřít centrálem ,ani ručně,ani zevnitř,ani venkovní klikou.Potřebuji poradit,jak

Obrázek uživatele mzlp

měli fungovat ostatní

měli fungovat ostatní

Obrázek uživatele Pavel Závěšický

Dík za radu.ještě jeden

Dík za radu.ještě jeden dotaz:pukud nechám odpojený konektor tohoto vadného zámku,budou ostatní normálně fungovat ,nebo nepůjde nic.Dík za radu.

Vážení kolegové, prosím Vás o radu,jak vyřešit problem se zámkem P.zadních dveří Fabie 1,2 HTP,40KW,r.v.2003.(vnitřní plech dveří na šroubech). Dveře jsou zavřené,nejdou otevřít centrálem ,ani ručně,ani zevnitř,ani venkovní klikou.Potřebuji poradit,jak

Obrázek uživatele Martin_clasic

Ďakujem za podrobný návod na

Ďakujem za podrobný návod na výmenu mikrospínača. Všetko bolo super až do chvíle, keď som rozobral pôvodný mikrospínač, ktrorý bol vo vnútri rozsypaný a strunka sa nedala prichytiť na výstupok na pravej strane (viz. obr.: Zamek-mikrospinač04). Neostalo mi nič iba odstrihnuť pôvodný a nahradiť mikrospínačom novým hore uvedeným (V4NCT7). Prispôsobiť otvory, priskrutkovať a pripajkovať káble tak aby, keď je mikrospínač zopnutý boli kontakty spojené. Trochu trpezlivosti s nastavením odstupu mikrospínača od otačajúcého sa zámku. Zámok funguje tak ako má akurát sa mi doba výmeny predĺžila o úpravu zámku.

Obrázek uživatele Gaston 1

Tak jsem tady znova,dnes jsem

Tak jsem tady znova,dnes jsem po odemknutí dveří řidiče zjistil,že musím zatáhnout dvakrát za sebou za kliku,aby se dveře otevřeli.To se děje jenom po odemknutí.Někde jsme asi udělali chybu,ale kde.Ví někdo? Děkuji za radu.
Gaston 1

Obrázek uživatele McOndrus

to bych řekl že jen

to bych řekl že jen naštelovat lanko k vnější klice. Ale nesmí bejt zase moc natažený nebo se po puštění kliky zámek nevrátí do pozice kde má bejt a dveře nepůjdou otevřít. Budou se chovat jako zamčený, To pak musíš to lanko vyháknout a otevřít třeba zevnitř. Lanko prostě musí bejt natažený tak akorát. Kliku nechat v pozici zavřeno a lanko netahat jen ho zasunout do drážek kliky. Ne volný a ani natažený. Raději si nech otevřený okno :-) Až to lanko tam dáš tak zkus pokaždý zamknout a odemknout. Pokud je totiž moc natažený tak to pujde otvírat ale až zamkneš a odemkneš tak to třeba nepujde. Raději to vždy zkus.

McLaren

Obrázek uživatele Gaston 1

Ahoj,tak dnes jsem se dal do

Ahoj,tak dnes jsem se dal do zámku dveří,závadu jsem popsal níž.Zakoupil jsem opravnou sadu vložky zámku ve Škodovce cena 68 Kč.Dle popisu na hoře
vyndal vložku a vyměnil opravnou sadu,původní byla rozlomená.Vyndal jsem i zámek dveří a provedl kontrolu mikrospínačů,byli jako nové,projistotu jsem proletoval tištěný spoj a vše sesadil dohromady.Upevnění diody v tapecu,bylo ulomené,tak jsem jí připevnil tavnou pistolí.Ted vše jde tak jak má,zamkne,odemkne,světlo zhasne a svítí dioda,i okna sjedou a vyjedou.
Trvá problem v tom,když odemknu kufr nebo u spolujezdce,tak dveře řidiče nejdou odemknout ani zamknout.Poradí někdo co stím,kde hledat?l

Obrázek uživatele Dr.Pexik

Možná stejný problém mám já a

Možná stejný problém mám já a tou průchodkou to není! Dveře u SJ otevřu a světlo nesvítí. Stačí prstem zamáčknout ten jazýček v zámku a v poloze nedovřených dveří se to rozvití. Když ten jazýček západku nebo co to je dovřu tak logicky zhasnou. Když zatáhnu za kliku jako když chci otevřít tak to taky zhasne. Podotýkám že dveře jsou pořád naplno otevřený a proto kabel v průchodce musí být v poho. A dveře u řidiče to je lahůdka. Z 30 otevřeni se jednou rozvití někdy i třikrát za sebou. Když je otevřu a nesvítí tak na DO máčknu odemknout a rozviti se. Nevím zda může i tohle čidlo za to že když zrovna nefunguje tak klíčem auto nezamknu a když podržím !déle! DO na zamknout tak se všechno zamkne a pak se odemknou jen dveře u řidiče. Tak kdo a co poradí teď??? Moc děkuji
klidně i na mail pexik@centrum.cz

Obrázek uživatele koso645

zdravim potreboval by som od

zdravim potreboval by som od vas poradit ... mam asi viac problemov k tomuto prispevku tak zacnem postupne ... pri otvoreni vodicovych dveri sa mi nerozsvieti cervena kontrolka dveri na budikoch ale ked ich otvorim uplne do krajnej polohy tak sa mi niekedy rozsvieti a aj vnutorne svietlo zasvieti ale pri malom potiahnuti dveri smerom k autu ako ked ich chcem zavret tak sa hned vsetko zhasne moze to byt mikrosnimac ?? ... dalej na spolujazdcovych dverach mi to robi presny opak ked ich otvorim tak sa mi nic nerozvieti ani kontrolka ani svetlo ale ked su pritlacene k autu ako ked ich chcete zavriet ale cvakne vam to len raz ze niesu uplne zavrete tak vsetko svieti aj kontrolka aj svetlo v aute to by mohol byt mikrospinac ?? ... a este 3 problem ... ZL dvere mi zblbli predtym vsetko v poriadku aj mikrospinac fungoval rozvecoval kontrolku vsetko a ked som prisiel raz k autu tak sa mi neotvorili a nesli otvorit ani z vnutra ani z vonku ostali zamknute skusal som to viackrat odomikat/zamikat ale nic tak som sa nato vykaslal az jedneho dna po mesiaci ked som raz odomikal tak v tych dverach nieco zachrcalo a pri opetovnom zamknuti/odomknuti islo vsetko tak som si najivne myslel ze sa to nejako samo opravilo .. chyba =D na druhy den to zase neslo a zase dobry mesiac nic dvere sa nedali otvorit az zase jedneho dva zavrcali a dvere sa otvorili tak som hned odpojil konektor z dveri a nechal ich iba tak aby sa dali mechanicky zamikat a chcel by som to ist uz vsetko spravit tak ci mi viete aj s tymto poradit co by mohlo byt tym dveram ci by to mohol byt tiez mikrospinac alebo skor nieco z motorcekom v zamku kde to tam vrcalo/chrcalo... dakujem vam za kazdu radu

Obrázek uživatele Petr

Teď budu za chytrého :-)

Teď budu za chytrého :-) Nedávno jsem měl podobné příznaky a bylo mi zde řečeno,že je to s největší pravděpodobností je to zlomený drát ve dveřích.Bylo to tak.Takže se nejdřív podívej do průchodky ve dveřích. http://www.skodaoctavia.cz/clanek/mikrospinac-zamku#comment-41081

Obrázek uživatele Gaston 1

Zdravím Mám také problem a

Zdravím
Mám také problem a prosím o radu.Dveře řidiče nejdou zamknout ani odemknout klíčem.Někdy se stane že se začne stahovat okno ZL(je ale přetržené lanko)a už nejde vypnout.Musím vyndat klíč a v kufru zamknu,nebo odemknu a motůrek zastaví.Ledka nesvítí ve dveřích a už dříve jsem dveře řidiče nezamkl,neodemkl z kufru nebo od spolujezce.Dnes PL zavírám kolíčkem a ostatní v kufru .Odemknu kufr,podržím,stáhou se okna a vnitřní klikou otevřu PL dveře.MR 1998 a nemá dáku.Prosím o radu. PS:klíč se neprotáčí dokola

Obrázek uživatele Image

Zdravím Škodováci, mám velice

Zdravím Škodováci,
mám velice pravděpodobně stejný problém jako většina z vás tady. Rád bych, když mě ujistíte, že se může jednat o problém s mikrospínači ve dveřích (dle mého názoru je problém ve dveřích řidiče) a kolik jich asi bude potřeba vyměnit, když v zámku u řidiče jsou 4 ks. Dle mého níže uvedeného popisu budu muset vyměnit asi všechny, že?
PS: Je někdo z Přerovska nebo okolí a pomohl mi to vyměnit? jsem naprostý laik.
- Otevřu-li dveře řidiče, tak se mi nerozsvítí kontrolka na palubce signalizující otevřené dveře. Při otevření ostatních dveří se rozsvítí. Při otevření jakýchkoliv předních dveří se mi nerozsvítí červené obrysové světlo ve dveřích.
- Interierové stropní světlo se při otevření jakýchkoliv dveří nerozsvítí. V poloze pro rozsvícení při otevřených dveří mi permanentně svítí, i když jsou dveře zavřené.
- Zamykání ani odemykání dveří pomocí klíčku nefunguje. Je to možné pouze za použití dálkového ovládání = "DO". Dveře u řidiče se mi často nechtějí ani zamknout a hned po zamknutí pomocí DO se opět odemknou. Ostatní dveře to nedělají. Zkoušel jsem i zamknutí dveří pomocí tlačítka v interieru a zamknou se všechny dveře kromě řidičových, tyto dveře se zamknou a hned odemknou.
- Nechám-li rozsvícené světla a vytáhnu klíček, tak žádný upozorňovací tón neslyším.

Obrázek uživatele mzlp

Vše vypadá na ten proklínanej

Vše vypadá na ten proklínanej mikrospínač. Jen je divný jak se ti chová zamykání a odemykání dveří. Podle to ho co píšeš může být i kabel.

Obrázek uživatele Petr

Úplně nejdřív bych se podíval

Úplně nejdřív bych se podíval do průchodky do dveří řidiče.Mohl by tam být zlomený drát.

Obrázek uživatele Image

Děkuji za radu. Hned jak bude

Děkuji za radu. Hned jak bude příhodné počasí to udělám. Jen potřebuji vysvětlit pojem "průchodka". Myslíš tím místo v kloubu pro otevírání dveří? Jak jsem řekl jsem laik :-(

Obrázek uživatele Petr

Když otevřeš dveře ( nejen u

Když otevřeš dveře ( nejen u řidiče ) tak je tam taková gumová ,,harmonika".

Obrázek uživatele Image

Jj. přesně to jsem měl na

Jj. přesně to jsem měl na mysli. Podívám se tam a uvidím. Ovšem stejně si myslím, že největší problém bude v tom zámku, ale kdyby byla chyba pouze v kabeláži, tak bych byl potěšen. :-)

Obrázek uživatele agilive

Ještě mě napadlo že by nebylo

Ještě mě napadlo že by nebylo od věci pro úplný laiky aby to nehledali zbytečně alespoň jedna fotka zámku s tím kde je ten mikrospínač umístěn.....bylo by to fajn....a další někdo tak má z boku dveří 2 šroubky někdo jeden tak taky vysvětlit co a jak a napsat že je to 15torx myslím tedy ten co drží vložku zámku......

Obrázek uživatele radegast

Tys ten návod asi moc nečetl,

Tys ten návod asi moc nečetl, co?
Pro ty co mají díry dvě, povolit šroub v díře podle obrázku, kdo má díru jen jednu, povolit jen v ní. V tom žádná věda není.

Který je to mikrospínač je z fotografií taky znát. Jen jeden jediný je na drátech mimo kryt.

No, snad ten torx. Nicméně si myslím, že málokdo kupuje jen jeden, každý kdo uvažuje, že si sem tam něco opraví má už dávno celou sadu.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele 4t61405

Prosím ,mám ten samý problém

Prosím ,mám ten samý problém u Fabie combi (r.v. 2001) ,můžete poradit jaký typ spínače je u tohoto modelu a zda postup demontáže je obdobny ?

děkuji Z.G.

Obrázek uživatele mzlp

mikrospínač je stejný a

mikrospínač je stejný a postup je skoro stejný.

Obrázek uživatele kvetoun

Ahoj, objevil se mi u O2

Ahoj, objevil se mi u O2 problém s dveřmi popsaný výše, zřejmě vadný mikrospínač. Krásný a srozumitelný návod na výměnu bych rád využil, ale nevím, jestli uvedený typ mikrospínače na O1 bude fungovat i na O2 z roku 2005. Poradí někdo?
Díky Lojza

lojza

Obrázek uživatele agilive

Ahojky O2 bude mít určitě

Ahojky O2 bude mít určitě jinej zámek a možná i jinej mikrospínač to nevim někdo se Ti ozve kdo tu O2 má.......

Obrázek uživatele medanek223

musim povolit aji ten druhej

musim povolit aji ten druhej sroubvek abych dostal vlozku ven? u octavky mam povolenej jen ten vrchni a vlozka chce jit ven

Obrázek uživatele agilive

Jo tak to nevim já tam mám

Jo tak to nevim já tam mám jenom jeden šroubek.....mám ale rok výroby 98

Obrázek uživatele danny

Zdravím, moje octávka

Zdravím,
moje octávka nerozpozná otevření obou předních dveří.Zadní dveře i kufr otevřené rozpozná. Je možné, že mikrospínač odešel na obou předních dveří najednou? Nebo je to nějak propojené? Díky moc za radu. Danek

Obrázek uživatele radegast

Není to propojené, každý

Není to propojené, každý zámek má svůj mikrospínač.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele danny

Díky. Ale tak potom se mi

Díky. Ale tak potom se mi nezdá, že by odešly oba najednou...Asi to budu muset rozebrat a zkontrolovat....

Obrázek uživatele radegast

Třeba sis toho hned nevšiml.

Třeba sis toho hned nevšiml. Zvlášť třeba u spolujezdcvých.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele agilive

taky by to mohly být dráty ve

taky by to mohly být dráty ve dveřích .......já to měl taky tak.....

Obrázek uživatele danny

To je možné, že jsem si

To je možné, že jsem si nevšiml... A jaké dráty to dělaly tobě? Díky moc za rady, jsem totiž nováček :-)

Obrázek uživatele radegast

No tak to se mi taky jednou

No tak to se mi taky jednou zlomil jeden drát v průchodce. Byl to zrovna ten od mikrospínače co má na svědomí kontrolku v přístrojovce a potažmo stropní světlo a ostatní souvísející fce (signalizace rozsvícených světel, deaktivace znovuzamčení).
Byl to tenký hnědo-šedý drát.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele agilive

Jo přesně já už takhle

Jo přesně já už takhle opravoval všechny dveře vždycky jsem měl ulomený dráty přímo v těch průchodkách a vzadu je to nacvaknutý na konektoru a já to měl ulomený těsně ve dveřích takže se na tom elektrikář vyřádil no...dělalo mi to všechno možný nesvítila stropní lampa mpak zas jo nestahovaly okna pak zas jo no prostě paráda.......takže nejdřív fakt prohlídnout dobře ty dráty no....Oni za tu dobu vytvrdnou a prasknou no není holt to dělaný na to aby to běhalo třeba 10let no ....:((

Obrázek uživatele joura

Tak včera proběhla výměna

Tak včera proběhla výměna mikrospínače už i na moji octě. A výsledek VELMY DOBRÝ. Jenom jsem ještě nevyděl ani kontrolku ani na maxidotu že mám otevřené dveře, ale signalizace světel funguje a lampičky svítí.
Ještě k tomu nářadí je potřeba 20torx šroubovák na povolení těch dvou šroubků na povolenívložky zámku. A zámek není potřeba rozdelávat.

Škoda Octavia
1.8 T 4x4
typ motoru ARX

Obrázek uživatele Pavel Novak

Dobry den.Chtel jsem se

Dobry den.Chtel jsem se zeptat jestli je stejny postup i mikrospinac i u fabie comby r.v.2003 soused ma ty samy problemy tak me poprosil abych se zeptal.Dekuji za odpoved

Obrázek uživatele mzlp

tam je to podobný, né-li

tam je to podobný, né-li stejný

Obrázek uživatele radegast

Akorát, že Fábie nemá ve

Akorát, že Fábie nemá ve dveřích fólii, ale je tam přinytovaný plech.
Nýty je třeba odvrtat a při zpětné montáži použít zase nýty anebo nanýtovat takové nýtovací matky (či jak to nazvat) a plech pro budoucí snažší demontáž pak jen přišroubovat.
Na ty matky jsou potřeba takové speciální nýtovací kleště, podobné jako na trhací nýty, ale něco silnější. Při trošce štěstí a nějaké známosti by snad šly půjčit i v nějakém servisu.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení