Máte již přezuto na letní? Je nejvyšší čas.

Letni-pneumatiky.jpg
Letní pneumatiky

Není nad bezpečný příjezd na dovolenou, nebo návrat domů. Ve zkratce, kvalitní a bezpečná jízda je základem každé dobré cesty.K tomu však potřebujete i spolehlivý dopravní prostředek, který rozumí vaším potřebám.

Mít vlastní auto je snem každého muže. Avšak jeho vlastnění neobnáší jenom řidičské práva, ale i povinnosti. Automobil - tenhle čtyřkolový přítel člověka si totiž vyžaduje a také zaslouží patřiční péči.

Patříte mezi nadšence cestování a kvalitní jízdy autem? V tom případě nezapomeňte přezout svého miláčka. Je nejvyšší čas! Zimní pneumatiky mají dezén uzpůsobený na kluzký a sněhem pokrytý terén, vlastnosti letních pneumatik se však liší.

Letní pneumatiky jsou vyrobené (v porovnání se zimními) z tužších směsí, díky čemu si můžete s nimi dovolit tišší, úspornější a sportovnější jízdu. Hranicí přezouvání sezónních pneumatik je 7°C. Pod touto hranicí letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce – tím se zvyšuje riziko nehody. Na jaře je hranice stejná - pokud celodenní teploty dlouhodobě stoupnou nad 7°C, je čas přezout automobil.

Pokud se však rozhodnete jezdit na letních i v průběhu měsíců, kdy už začínají mírné mrazy, nezapomínejte, že neriskujete jenom způsobení nehody, ale také hezky vysokou pokuto pro vaši peněženku.

Ministerstvo dopravy v čele s Gustavem Slamečkou má totiž připravenou novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která by zavedla povinné používání zimních pneumatik, samozřejmě, s přihlédnutím na výkyvy počasí.

"Pokud si počasí vyžádá použití zimních pneumatik, v tom případě za to budou ti, kteří je nebudou mít, pokutováni," vysvětluje ministr Slamečka a dodává, že pokud bude počasí vyhovující (to znamená nad 7° Celsia v lednu či únoru), tak by policie neměla pokutovat řidiče, kteří zimní pneumatiky v tomto případě mít nebudou.

My tu ale máme duben a teploty by pod 7 stupňů už klesnout neměly. Je teda na čase přezout na letní pneumatiky a dopřát si bezpečnou jízdu v průběhu slunečních „silničních“ dní. Užijte si jízdu do práce, na výlety či dovolené. Přichází léto, tak vyrazte na cesty v nových pneu.


Obrázek uživatele Mirek KV

Po tom dnešním ránu tam ty

Po tom dnešním ránu tam ty zimáky pro jistotu radši nějakej čas ještě nechám . Na sněhu s letníma špatně jezdí :)

Obrázek uživatele Petr

Já mám ještě zimní a hned tak

Já mám ještě zimní a hned tak ještě asi přezouvat nebudu.

Obrázek uživatele Petriiiik

Já už mám přezuto 14 dní!

Já už mám přezuto 14 dní! :-))
Plus-to u nás už sníh nenapadne a do hor se nechystám! :-)

Petriiiikova 1,9 TDi Tongue out

Obrázek uživatele armmen

mam už přezuto asi třetí

mam už přezuto asi třetí tejden... mam krasny novy zimni nokiany a nechci si je nicit na asfaltu.. :-))

Obrázek uživatele Ozzy

já jsem přezouval minulej

já jsem přezouval minulej týden, protože ve středních čechách je už teplota pro letní pneu dostačující. Dnes bylo sice chladnějc, ale během dne se ta teplota určitě vyšplhá vejš.

Obrázek uživatele Mikrutace

Dnes ráno jsem jel po sněhu.

Dnes ráno jsem jel po sněhu. Takže není kam chvátat s letním obutím.

Obrázek uživatele libodi

Souhlasím i já nikam

Souhlasím i já nikam nespěchám,tady vypadá že každou chvíli bude sněžit takže na přezutí času dost

Obrázek uživatele Zabiak

To je mazec. Záleží na tom

To je mazec. Záleží na tom kde bydlíš. Tady v okolí prahy je dnes kolem 5° C.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Mikrutace

Z vysočiny jsem vyjel v 5:30

Z vysočiny jsem vyjel v 5:30 a bylo 2,5° C a v Praze v 7:00 krásných 7,5° C.:-) Už mám taky letní, ale jen pření. zadní se mi nechtělo přezouvat, protože maji 4 mm. A druhý důvod přezutí je, že jsem zimní Dunlopy letos nové chtěl ušetřit. Jinak leto na servise byl rekord. Někdo přezul na letní už v únoru. :-) Ale za týden se vrátil a koupil nové zimní, protože se to fakt nedalo.

Obrázek uživatele marcello350

hehe ludia u nas na Slovensku

hehe ludia u nas na Slovensku uz mame teplo strasne dlho.. ja mam auto prezute asi 1,5 mesiaca ak nie 2 dokonca... hehe a odtvedy sice nasnezilo 2x ale to sa hned roztopilo.. cize v pohode

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení