Hänninen po II. etapě na druhém místě

Druhá etapa Rally Monte Carlo byla ještě náročnější než předchozí a zásadním způsobem v ní rozhodovala správná volba pneumatik.

Dnešní druhá etapa Rally Monte Carlo obsahovala šest rychlostních zkoušek o celkové délce 145 km. Dopolední část se jela z větší části na sněhu a ledu a naopak odpoledne se na stejných rychlostních zkouškách jelo v rozbředlém sněhu a na mokru. Bylo proto velice těžké zvolit správné pneumatiky,
což potvrzovali všichni jezdci.

Posádka Hänninen-Markulla vyhrála jednu rychlostní zkoušku, v ostatních se umísťovala na předních místech a dnešní den ukončila na celkovém druhém místě se ztrátou 48 vteřin na vedoucího Hirvonena. Francouzská posádka Vouilloz-Veillas zvítězila také v jedné rychlostní zkoušce a po druhé etapě zůstala na celkovém čtvrtém místě se ztrátou 1.34.3 min. na vedoucího jezdce. Českou posádku Kopecký-Starý pronásledovaly i dnes smolné chvíle. Jejich skvělé výkony v postupu vzhůru zbrzdila proražená pneumatika a v konečném pořadí po dnešku patří Kopeckému se Starým devátá pozice.

Juho Hänninen: "Dnes to hodně klouzalo, bylo to velmi náročné a rychleji už to nešlo."

Nicolas Vouilloz: "Bylo to hodně náročné, jsme rádi, že jsme v cíli dnešní etapy. Poslední rychlostní zkoušku jsme málem nedojeli."

Jan Kopecký: "Dnes jsme opět měnili kolo, nevím, jak k tomu došlo. Bohužel i to k rally patří, budeme bojovat dále, cíl je až zítra."