Jan Kopecký chce posílit své vedení v českém mistrovství v rally

Škoda Motorsport

Tým ŠKODA Motorsport si pro 44. Rally Český Krumlov stanovil náročné cíle: zopakovat loňský úspěch, pokračovat ve vítězné sérii a posílit vedoucí pozici v českém mistrovství (MČR).

Loňští vítězové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) by v druhém závodu českého mistrovství rádi potvrdili druhým vítězstvím v sezóně svou vedoucí pozici. Tovární posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) bude v pátek a sobotu v České republice startovat už podruhé v této sezóně. O uplynulém víkendu zajistili rychlí Švédové týmu ŠKODA Motorsport při Portugalské rally první vítězství v letošní sezóně FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).

​„Double Jana Kopeckého a Pontuse Tidemanda v Rally Šumava Klatovy byl perfektním vstupem do Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Těší nás, že se budeme opět moci představit v domácím prostředí. Loňská Rally Český Krumlov byla co do dramatičnosti nepřekonatelná. Až v úplně poslední rychlostní zkoušce rozhodl Jan Kopecký souboj ve svůj prospěch,“ vzpomíná Hrabánek.

Na druhém z celkem šesti závodů MČR se počítá s účastí tisíců fanoušků. Tradiční akce začíná v pátek v Českých Budějovicích a končí po celkem 14 rychlostních zkouškách a 167,08 měřených kilometrech v sobotu v Českém Krumlově.

Jan Kopecký by teď mohl nejen dosáhnout druhého vítězství v sezóně, ale po letech 2012 a 2015 by tuto soutěž mohl vyhrát i potřetí. „Chceme bojovat o vítězství, proto musíme podat špičkový výkon. Mimo jiné nás přitom pořádně proženou Pontus Tidemand nebo Václav Pech,“ říká čtyřiatřicetiletý pilot. Kopeckému se ve voze ŠKODA Fabia R5 podařilo vyhrát posledních šest závodů MČR v řadě – jeden letos a zbývající v minulém roce.

Pro Pontuse Tidemanda a jeho spolujezdce Jonase Anderssona je Rally Český Krumlov druhým vystoupením v českém mistrovství. „Jonas a já už se na druhou rally ve vlasti značky ŠKODA těšíme, protože zdejší fanoušci jsou naprosto skvělí,“ říká pětadvacetiletý Tidemand.

Stejně jako při Rally Šumava Klatovy budou posádkám Kopecký/Dresler a Tidemand/Andersson v jižních Čechách konkurovat zákaznické týmy s vozy značky ŠKODA. Vojtěch Štajf/František Rajnoha (CZ/CZ) na start nastoupí s celosvětově úspěšnou technicky vyspělou „čtyřkolkou“ FABIA R5. Štajf startuje za Klokočka ŠKODA Czech National Team.

ŠKODA si na Rally Český Krumlov pro fanoušky motoristického sportu opět připravila něco mimořádného. Vedle bohatého doprovodného programu ve ŠKODA Parku značka pořádá i soutěž, v níž mohou účastníci vyhrát vůz ŠKODA Octavia RS 230 na jeden rok. „Vstup do této sezóny MČR se značce ŠKODA perfektně vydařil – jak na závodních tratích, tak i mimo ně,“ říká Michal Pres, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. „V tomto trendu chceme při Rally Český Krumlov pokračovat a fanouškům ve ŠKODA Parku opět nabídnout atraktivní program.“

Na jihu Čech se budou prohánět nejen speciály FABIA R5 a další soutěžní vozy ve startovním poli mistrovství ČR, součástí bohatého motoristického víkendu bude také 5. New Energies Rally Český Krumlov pro automobily s alternativními pohony. Ta se letos dostala do kalendáře mezinárodního Poháru FIA (FIA Alternative Energies Cup) a její význam potvrzuje účast prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA Jeana Todta.

Značka ŠKODA má zastoupení i v této soutěži – mimo jiné vozem ŠKODA OCTAVIA Combi 1,4 TSI G-TEC. Česká automobilka tak potvrzuje svůj zájem o rozvoj alternativních pohonů a prokazuje technické schopnosti při vývoji a výrobě ekologicky šetrných motorových vozidel. Technologie CNG patří k nejdůležitějším pilířům její strategie trvale udržitelného rozvoje. OCTAVIA G-TEC, spalující benzin i stlačený zemní plyn, se mezi zákazníky těší značné popularitě. Během 2 let na trhu se jen v České republice pro model ŠKODA OCTAVIA G-TEC rozhodlo více než 3000 zákazníků.

Mistrovství ČR v rally (MČR)

Soutěž/Datum
Rally Šumava Klatovy: 29.04.–30.04.2016
Rally Český Krumlov: 27.05.–28.05.2016
Rally Hustopeče: 17.06.–18.06.2016
Rally Bohemia: 02.07.–03.07.2016
Barum Czech Rally Zlín: 26.08.–28.08.2016
Rally Příbram: 30.09.–01.10.2016

Víte, že ...

… ŠKODA je ve startovním poli Rally Český Krumlov dominantní značkou? Z 80 přihlášených jezdců jich 34 řídí vůz značky ŠKODA.

… město Český Krumlov je zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO? Historické centrum města nad Vltavou je jedinečnou kulturní památkou.

… značka ŠKODA vyhrála už první ročník Rally Český Krumlov? Při premiéře v roce 1971 se z prvního z řady vítězství značky ŠKODA těšil pan Janouch (CZ) v legendárním voze 1100 MB.

… česká soutěžácká legenda Roman Kresta je rekordním vítězem Rally Český Krumlov? Úspěšný tu byl celkem sedmkrát.

… Rally Český Krumlov se v několika úsecích jede po cestách, na kterých se v zimě lyžuje? Vyvrcholením a zároveň závěrečným úsekem je rychlostní zkouška „Lipno“, dlouhá více než 13,76 kilometrů, která se jede dvakrát.

… servisní park rally bude v Českých Budějovicích? Jihočeskou metropoli s 93.000 obyvateli na celém světě proslavilo pivo Budějovický Budvar.

Čtěte také:

Nejnovější fotografie:

  • Škoda 130RS
  • Škoda Octavia

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení