Je autolékárnička zbytečná? Chystá se povinná výměna?

autolékárnička

Víte, že existuje řada států, kde lékárničku ve voze nemusejí řidiči v rámci povinné výbavy vůbec mít? Například o Dánsko, Kypr, Finsko, Francii, Itálii, Portugalsko, Španělsko či Velkou Británie. Tamní autokluby dávají řidičům doporučení, jak by měla vypadat nepovinná výbava v autě a vozí se tam vlastně jen to nejdůležitější.

 

U nás máme vyhlášku velice přísnou a autolékárnička dle expertů obsahuje spoustu zbytečností. Většina řidičů lékárničku správně použít ani neumí, mnohem důležitější je mít v autě nabitý mobil a zavolat záchranou službu. 

 

„Rozsah vybavení autolékárničky připomíná malou polní nemocnici. Těch obvazů a náplastí. Stačil by jeden univerzální, zaškrcovadlo a lepší rukavice, které by se neprotrhly, míní experti. 

 

Bez většího smyslu je podle odborníků i striktně omezená životnost autolékárničky. Pokud je autolékárnička v autě správně uložená, bude vše fungovat, jak má, i roky po expiraci. „Životnost lékárničky je právní jistota. A taky záruka, že materiál přežije. Jinak je samozřejmě k ničemu, protože pokud je dobře skladovaná, není tam věc, co by se zkazila. Říká Roman Budský dopravní expert z Týmu silniční bezpečnosti. Je to logické, vaše tričko také nemá žádnou dobu spotřeby. 

 

Začíná se opět mluvit o tom, že by se měl obsah autolékárničky změnit, tedy ubrat zbytečností. Ale jak to v naší zemi bývá, je možné očekávat další povinnou výměnu lékárniček, tentokrát za takovou kde bude věcí méně. Že je to absurdní? Ano, ale tak už to v naší zemi bývá.  

 

V roce 2018 přichází větší vlna jejich expirace a policie již avizuje, že se na to zaměří. Není nic nebezpečnějšího než nůžky s prošlou dobou expirace. Ano chápete správně, policie se zaměří na věc, která nemá žádný smysl a bude vás za to pokutovat! Zkontrolujte si datum na té své.

Čtěte také:

Nejnovější fotografie:

  • Škoda 130RS
  • Škoda Octavia

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení