Ministerstvo rozdá dětem 5 000 cyklistických přileb

obrazek.jpg

Ministerstvo dopravy a Operační program Doprava (OPD) vyhlásilo celostátní soutěž Přilby dětem! Děti v této soutěži, která má zvýšit obecné povědomí o správném chování na silnici, mohou získat 5 000 cyklistických přileb zdarma! Soutěž je určena dětem z prvních stupňů základních škol.

Třídní učitelé tak mají jedinečnou možnost pořídit všem žákům ve své třídě cyklistickou přilbu zdarma. K tomu postačí, aby každý žák namaloval obrázek s dopravní tématikou a třída společně vyplnila znalostní test. Za každou školu se soutěže mohou účastnit pouze dvě třídy.

„Ochrannou přilbu musí mít dle zákona všichni cyklisté mladší 18 let. Proto tuto aktivitu kolegů z OPD vítám. Je to krásný příklad toho, jak mezi dětmi rozšířit povědomí o této povinnosti,“ řekla nová vedoucí oddělení BESIP Kateřina Budínová.

Co k tomu říkají statistiky?
Výsledky odborných studií prokázaly, že cyklisté, kteří nosí přilbu, podstupují 19 x menší riziko úmrtí než ti, kteří ji nepoužívají. S pomocí ochranné přilby lze předejít 83% fraktur lebky, 53% zranění měkkých částí hlavy a 48% případů poškození mozku. Používáním přilby je důležité zejména u dětí, protože ty utrpí až 44% vážných úrazů hlavy následkem cyklistických nehod.

Do soutěže se stále mohou přihlásit základní školy z celé republiky, a to až do 24. června 2011. Více o soutěži samotné a jejich pravidlech naleznete na www.prilbydetem.cz nebo na webu Operačního programu Doprava www.opd.cz.

Operační program Doprava zajišťuje financování dopravní infrastruktury ČR z evropských fondů a jedním z jeho základních cílů je zvýšení bezpečnosti v dopravě.

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení