Nová Fabia získala cenu Red Dot Award za design

Skoda Octavia

Čtvrtá generace modelu ŠKODA FABIA nabízí nejen největší prostor v segmentu, ale také emocionální design a atletické proporce. Ostře řezané přední světlomety se standardní výbavou technologií LED zasahují až k masce chladiče ŠKODA. Stejně jako zadní LED světla mají krystalické struktury odkazující na české umění křišťálového skla. Další poctu zemi původu vozu FABIA najdete na předních dveřích, kde linie karoserie stylizují charakteristický trojúhelník české vlajky.

Odborná porota soutěže Red Dot Award ve svém závěru zdůraznila: „Exteriér vozu působí sportovním a zároveň sympatickým dojmem. V interiéru překvapí velkorysým pocitem prostornosti. Symetricky řešená přístrojová deska s volně stojícím centrálním displejem a horizontální dekorativní lišty zdůrazňují šířku interiéru a podtrhují zejména velký prostor vozu “.

Přihlášené produkty posuzuje 48 odborníků na design z 23 zemí
Red Dot Award patří mezi neznámější a nejrenomovanější soutěže v oblasti designu. 48 členů poroty z 23 zemí, mezi nimiž jsou profesoři, designéři a porotci, nezávisle na sobě hodnotí každý přihlášený produkt podle mnoha různých kritérií, jako je stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, životnost nebo šetrnost k životnímu prostředí. V roce 2022 se cena Red Dot Award, která je v mezinárodním měřítku považována za pečeť vysoce kvalitního produktového designu, uděluje již po sedmašedesáté. Oficiální předání cen proběhne na slavnostním večeru Red Dot Gala 20. června 2022 v německém Essenu.

Čtvrtá generace modelu získala pro značku ŠKODA již po sedmnácté prestižní značku kvality. První ocenění Red Dot Award pro českou automobilku získala OCTAVIA COMBI II v roce 2006. Po celkem čtyřech dalších cenách Red Dot Award v kategorii Design značky a komunikace získala ŠKODA AUTO v loňském roce poprvé ocenění také v kategorii Interface & User Experience za aplikaci pro chytré telefony MyŠKODA a digitální design systém ŠKODA Flow.

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení