Montáž nápojového držáku do pozice středového panelu

skoda-octavia-kastlik-002.jpg
Návod na montáž nápojového držáku do pozice středového panelu (odkládacího kastlíku) Škoda Octavia

1) Koupíme nebo zkrátka seženeme držák nápojů + čelní krytku ( určeno pro VW)
Např. 1J0 858 601D + 1J0 858 607 C

skoda-octavia-kastlik-003.jpg

skoda-octavia-kastlik-004.jpg

Vyjmeme kastlík z pozice DIN2 (pod rádiem s CD – např. Symphony) a s ním budeme pracovat dále. Rádio a ozdobný rámeček dáme pryč jako první !!!

skoda-octavia-kastlik-005.jpg

skoda-octavia-kastlik-006.jpg

Kastlík opatrně řízneme např. úzkým pilovým listem na železo v úrovni nad první západkou. Kdo chce, může si nechat část zadní stěny jako budoucí doraz. Ten vznikl tak, že jsem část zadní stěny obřezal kolem (viz. řez na obrázku) a posléze nahřátím upravil do pozice dorazu držáku (aby mi „neutekl vzad“) při zatlačení na samotný držák – adjustaci do výchozí polohy - zasunuto! Pouzdro držáku je totiž fixované jen na stranách, není nijak spojené s torzem kastlíku, tak jsem zvolil možnost této opory.

Zde je pohled, na finální úpravu zbytku těla kastlíku, včetně nastavené pozice dorazu..
Tu zjistíme pouhým přiložením pouzdra držáku na spodek kastlíku a to tak, aby lícovala čelní strana do zákrytu.

(Já zde mám ještě díry pro kolébkové spínače, které jsem měl zapojené k dalším spotřebičům. Samozřejmě řez kolem dokola začistíme pilníkem!)

skoda-octavia-kastlik-015.jpg

Zde je foto po přiložení obou částí na sebe. Zadní část těla držáku se opírá o plast.

skoda-octavia-kastlik-019.jpg

2) Nyní se budeme věnovat pouzdru – tělu celého držáku nápojů. To musíme také upravit.
Začneme tím, že u nového, nacvakneme krytku na packy čela. To se bude později po zatlačení vyklápět vzhůru a zpět (po zasunutí mechanismu držáku)
Celé pouzdro musíme zbavit výčnělků a nerovností, které brání spasování s kastlíkem a vnitřkem středového panelu. Já to vzal brutálně jehlovým pilníkem. Také musíme upravit postranní adjustační packy (plíšky) a jejich okolí. Tvarově nezapadají do boků, jsou mírně zkosené, zabrousíme je do roviny!

skoda-octavia-kastlik-009.jpg

Zde je vidět nacvaknutá krytka na čelní packy a zabroušené boky držáku adjustačního plíšku, packy. Ty jsem vyjmul a upravil – více jsem je prohnul, aby později seděly hlouběji v těle stř. panelu. Upravené plíšky jsem poté vložil zpět.

skoda-octavia-kastlik-007.jpg

skoda-octavia-kastlik-011.jpg

Další zapilované výčnělky na pouzdře.

skoda-octavia-kastlik-008.jpg

3) Středový panel – úprava adjustačních otvorů po původních západkách celé výšky kastlíku. Zde jsem původní otvory prořízl (rozšířil směrem vzhůru) perořízkem a zapiloval. Do nich mají zapadnout plíšky těla držáku a zajistit, fixovat po stranách jeho pouzdro proti vysunutí ven. Je potřeba jen trošku naměřit výšku, abychom nedělali zbytečně velký otvor a nebyla v něm pak vůle.

skoda-octavia-kastlik-016.jpg

Zde je vidět rozšířený výřez původní fixace celé výšky kastlíku. Spodní drážka a otvor pod ní nám bude držet kastlík. Pozor!!! Při výřezu vrchního otvoru, musíme zároveň mírně prořezat i rám do boku. Tělo držáku má přeci na stranách výčnělky s plíšky a je tak celkově širší. Je to stejné, jako čelní pohled na drážku pro kastlík!!!

skoda-octavia-kastlik-013.jpg

Tím máme skončené všechny práce s úpravami! Pokud jsme vše dobře připravili, naměřili a vyzkoušeli, můžeme osadit středový panel! Na tělo držáku – horní část - jsem nalepil těsnící pásku,ale myslím, že rádio si na něj nikdy nedosedne… no,ale co kdyby, znáte to.

Takže ….. jdeme na to…..

Nacvakneme kastlík a dorazíme ho na trn! Všimněte si těch bočních výřezů v rámu, mají šíři držáku adjustačních plíšků!

skoda-octavia-kastlik-016.jpg

Nyní posadíme na torzo kastlíku tělo držáku nápojů a zacvakneme ho do pozice. Pokud bychom měřili špatně, nedostaneme tam nyní nazpět rádio :-D tak bacha!!!

skoda-octavia-kastlik-017.jpg

Ale to pasuje, naprosto přesně a čelo sedí zároveň s okrajem kastlíku.

skoda-octavia-kastlik-018.jpg

Nyní zbývá už jen zacvaknout rádio. Pozor, kabely a konektory se snažíme stočit k levé straně, je tam dost místa a otvorů, které poskytnou vůli v pohybu.

skoda-octavia-kastlik-001.jpg

A potom jen zatlačíme na symbol kelímku na čele krytky a držák poslušně „vyplivne“ své útroby ven… máme padla, sháníme kelímek s pitím nebo kávou :-D

skoda-octavia-kastlik-002.jpg

Hodně úspěchů a nevylitých nápojů přeje
Petr Vošoust

Související článek: Držák na nápoje Škoda Octavia
http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/drzak-na-napoje

Obrázek uživatele LuCom

Skvělá alternativa: Nápojový

Skvělá alternativa: Nápojový držák do loketní opěrky

https://www.namontuj.cz/doplnky-do-auta/napojovy-drzak-do-loketni-operky/

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení