Rally Bohemia ve znamení vozů Škoda Fabia Super 2000

Rally Bohemia
RALLY BOHEMIA VE ZNAMENÍ TRIUMFU VOZŮ ŠKODA FABIA SUPER 2000

Letošní ročník tradiční „Bohemky“ v okolí Mladé Boleslavi byl výrazným způsobem ovlivněn počasím a z toho důvodu se jela pouze jeho „zkrácená“ verze. Z původně plánovaných 12 rychlostních zkoušek a 222 ostrých kilometrů se nakonec odjelo pět erzet o celkové délce 60 km. Vítězem se stal člen továrního týmu Škoda Motorsport Juho Hänninen se spolujezdcem Mikko Markkulou, kteří vyhráli tři erzety, následovaný týmovými kolegy Janem Kopeckým s Petrem Starým, kteří vyhráli zbývající dvě erzety a zaostali za vítězem o 14.4 vteřiny. Hattrick vozů Škoda Fabia Super 2000 dovršil třetím místem Nor Andreas Mikkelsen s Olou Floenem startujícími s privátní Fabií italského týmu MRT.

Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport, rally Bohemia komentuje: „Určitě nás mrzí, že soutěž nemohla být kvůli rozmarům počasí kompletní, protože organizátoři připravili krásnou a náročnou trať. My jsme v každém případě rádi za další možnost představit se domácím fanouškům rally a příznivcům značky Škoda včetně našich zaměstnanců. Obě posádky i celý tým bych chtěl pochválit za pečlivou přípravu na soutěž a profesionální výkon od startu až do cíle. Mít na podiu tři vozy značky Škoda je pěkný pohled
i pocit.“

Juho Hänninen: „Strašně jsme se společně s Mikkou těšili na soutěž ve sněhových podmínkách, ač je tato soutěž uváděna jako asfaltová. Moc jsme si nezazávodili, ale chápeme, že situace na trati byla neúnosná. Jsme rádi za vítězství, v Čechách trávím spoustu svého pracovního i volného času a tak má pro mě tento triumf zvláštní nádech.“

Jan Kopecký: „Bohemka je pěkná soutěž a i my jsme se těšili na souboje o vteřinky jak s Juhem tak ostatními jezdci české a mezinárodní špičky. Byl to spíše takový sprint, ale na zasněžených tratích s plno popadanými stromy se skutečně jet nedalo. V každém případě patří organizátorům uznání, všichni víme,