Škoda připravuje výrobu nové generace modelu Kodiaq

Skoda Kodiaq

Druhá generace modelu Škoda Kodiaq, která je jednou z letošních novinek této značky, je již na startu. Česká automobilka Škoda provádí komplexní úpravy montážních linek ve svém závodě v Kvasinách, aby připravila výrobu nového Kodiaqu. První předsériové vozy se již vyrábějí a sériová výroba se plánuje zahájit v příštím roce.

Škoda využívá stávající infrastrukturu a integruje nové technologie při přípravách na výrobu druhé generace Kodiaqu. Přizpůsobení a zajištění budoucnosti montážní linky je náročný úkol, který zahrnuje technické i logistické aspekty. Automobilka také optimalizovala výrobu svých modelů a uvolnila další kapacitu pro výrobu nového Kodiaqu.

Nový Škoda Kodiaq bude dostupný také jako plug-in hybridní verze. Přípravy na výrobu tohoto hybridního modelu jsou již v plném proudu. Automobilka investuje přibližně 12 milionů eur do přestavby montážní linky, která zahrnuje integraci moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úprav robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Tímto způsobem bude z montážní linky každý den sjíždět až 410 vozů druhé generace Škoda Kodiaq.

Model Kodiaq je skutečně průkopníkem v modelové ofenzívě vozů SUV značky Škoda. Bude představena druhá generace tohoto modelu na podzim tohoto roku a v roce 2024 se dostane na trh. Nový Kodiaq bude mít moderní a efektivní benzínové a naftové motory, ale poprvé bude také nabízen s plug-in hybridním a mild hybridním pohonem. V oblasti bezpečnosti, technologií a všestrannosti bude nový Kodiaq představovat zcela novou úroveň. Bude tak pokračovat v úspěšném příběhu svého předchůdce.

Od své světové premiéry v roce 2016 se výroba modelu Kodiaq rozšířila do různých zemí, včetně České republiky, Ukrajiny, Číny a Indie. Do března 2022 bylo vyrobeno více než 800 000 vozů Kodiaq. Tento model se stal průkopníkem úspěšné SUV ofenzívy značky Škoda. Kodiaq nabízí prostorný interiér a jako první model značky představil krystalicky čistý design. Zákazníci i automobiloví novináři ocenili tento vůz a udělili mu více než 40 mezinárodních ocenění za jeho výjimečné kvality a popularitu.

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení