Spolupracující robot pro výrobu převodovek ve Vrchlabí

Robot

Robot lehké konstrukce podporuje zaměstnance při výrobní operaci ‚zakládání pístu řazení’. Ve smyslu kooperace člověk-stroj tak poprvé ve výrobě ve společnosti ŠKODA AUTO řeší zaměstnanci a roboti vysoce citlivé úkoly společně.

​Zakládání pístu řazení podporované novým kooperujícím robotem je jedním z nejcitlivějších úkolů ve výrobě převodovek. S pomocí lehkého robota KUKA LBR iiwa (Intelligent Industrial Work Assistant) mohou nyní zaměstnanci ve Vrchlabí provádět tuto výrobní operaci ještě přesněji a bezpečněji. Díky jeho technické citlivosti a nízké vlastní hmotnosti pouhých 23,9 kg je možné robota LBR přesně a flexibilně ovládat.

„Nový lehký robot je smysluplná a užitečná inovace pro naši výrobu převodovek ve Vrchlabí,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva výroby a logistiky. „Díky robotovi je složitá výrobní operace pro naše zaměstnance podstatně jednodušší a bezpečnější. Digitalizace výroby dále pokračuje. Nasazením robota s lehkou konstrukcí je náš výrobní závod ve Vrchlabí zase o něco více zasíťovaný,“ doplňuje Oeljeklaus.

Díky vysoce citlivým senzorům, na každé z jeho sedmi os, zakládá robot písty řazení s nejvyšší přesností. Senzory přitom registrují případný kontakt se zaměstnancem. Tím je stále zajišťována jeho bezpečnost.

Zavedení nového robota s lehkou konstrukcí probíhá v rámci kontinuální modernizace závodu ve Vrchlabí. Od roku 2012 se zde vyrábí inovativní sedmistupňovou přímo řazenou převodovku DQ 200 pro vozy ŠKODA i modely dalších koncernových značek.

Nyní automobilka dále rozšiřuje výrobní kapacity závodu. Do března 2016 vzroste denní objem výroby převodovek DQ 200 z 1 500 až na 2 000 kusů. Automobilka do tohoto záměru investuje 25 milionů Euro. Výrobní kapacita byla již v roce 2014 zvýšena z 1 000 na 1 500 převodovek DSG denně.

Doposud bylo v závodě vyrobeno celkem kolem 910 000 převodovek DQ 200.

Čtěte také:

Nejnovější fotografie:

  • Škoda 130RS
  • Škoda Octavia

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení