Střešní nosiče Hakr: výhody a nevýhody

Skoda Octavia

Výběr těch opravdu správných střešních nosičů dnes není nic složitého. Snad každý výrobce na trhu má kvalitní kousky pro téměř jakékoli auto, které bez problémů zvládnou převoz lyží, snowboardů, kol a jakéhokoli dalšího nákladu.  

 

Určité rozdíly ve zpracování, použitých materiálech či instalaci ale přeci jen existují. A právě proto se v tomto článku podíváme na zoubek českého výrobce střešních nosičů ale i dalších autodoplňky, na brněnský Hakr.

 

Česká značka s historií

 

Patriotismus možná při výběru nosičů nehraje úplně zásadní roli, pověst zlatých českých ručiček ale v tomto případě platí. Firma pocházející od Brna se ve svém řemesle bez pochyby vyzná. 

 

Nosiče, střešní boxy a další příslušenství pro automobily tady přitom vyrábí už několik desítek let, společnost vznikla už v roce 1992 ve sklepních prostorech jednoho z majitelů. Za dobu své existence si jméno Hakr každopádně získalo velmi slušný věhlas a dnes patří k velmi vyhledávaným značkám autodoplňků. 

 

Kvalita za skvělou cenu

 

Velmi důležitý je u střešních nosičů jejich materiál. Prémiové značky vyrábí z kvalitního hliníku nebo oceli, u levnějších nosičů se pak setkáváme především s plasty. Nevýhoda plastových řešení přitom spočívá zejména v nižší nosnosti – na nosič by nemělo být nasazeno víc než zhruba 50 kg zátěže. 

 

Hakr je volbou zlaté střední cesty. Za jejich nosiče člověk nezaplatí majlant, nemusí se ale zároveň bát nekvalitních materiálů. Naprostá většina nosičů Hakr je totiž vyráběna z hliníku, který unese pořádný náklad, sám o sobě zároveň moc neváží. 

 

To, že jsou nosiče vyráběné v Česku, rozhodně neznamená, že se jim vyhýbají moderní designové trendy. Naopak, ve společnosti Hakr si potrpí na aerodynamický tvar, který zajišťuje dobré jízdní vlastnosti po jejich připevnění. 

 

Velký výběr nosičů od firmy Hakr téměř pro všechny typy aut mají například na stránce Autodoplňky-obchod.cz.

 

Drobné kaňky

 

Prvotní instalace může být trochu složitější. Kusy určené pro hagusy, podélníky a na čistou střechu jsou zpravidla bez jakýchkoli problémů, výzvou však bývají varianty s kleštinou. Konstruktéři firmy Hakr se totiž rozhodli vydat cestou jedné sady, která však nemusí úplně přesně pasovat na každé auto. Zvládnout se to dá, bude to však chtít trochu času.

 

Výjimečně může v sadě chybět nějaký ten díl, to se ale opravdu stává v naprosto mizivém počtu případů. Dodavatel či výrobce samozřejmě chybějící díl obratem ihned dodá. 

Pokud ale hledáte spolehlivé, kvalitně zpracované nosiče za přijatelnou cenu, není co řešit. Příčníky od společnosti Hakr rozhodně splňují vysoké standardy. 

 

Svou práci odvedou na výbornou.

Čtěte také:

Široký sortiment nejlevnějších pneumatik. Skladem letní, zimní i celoroční pneu. Nabízíme kvalitní a ověřené značky pneu jako Barum, Continental, Goodyear, Pirelli, Michelin, Dunlop a další. Expedujeme do 24 hod.

Nejnovější fotografie:

  • Škoda Octavia
  • Škoda Octavia

Srovnejte si povinné ručení i havarijní pojistku online na jednom místě a ušetřete tisíce!

Kvalitní autokamery můžete zakoupit v eshopu CEL-TEC.cz

Luxusní nemovitosti Praha FARAON reality

Potřebujete si ke své Octavii vypůjčit vysokozdvižný vozík? Využijte nabídku od Boels!

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení