Studie: Nový dostupný elektromobil se bude jmenovat Škoda Epiq

 Škoda Epiq

Škoda Auto odtajnila jméno svého elektrického městského crossoveru, a to společně s designovou studií nabízející první pohled na nový model. Cena vozu Škoda Epiq, jehož odhalení je naplánováno na rok 2025, se bude pohybovat okolo 25 000 eur. Model s délkou 4,1 metru nabídne prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Uvnitř i vně pak bude plně vycházet z nového výrazného, funkčního a autentického designového jazyka automobilky Modern Solid. Ten se propojí s novými technologiemi a pokročilými asistenčními systémy.

Nová digitální designová studie značky Škoda nazvaná Epiq přináší pohled na klíčové prvky a vlastnosti připravovaného malého městského crossoveru. Vozidlo má délku 4,1 metru a nabízí dostatek prostoru pro pět osob, přičemž zavazadlový prostor dosahuje objemu až 490 litrů. S vstupní cenou kolem 25 000 eur (625 000Kč) je ideální volbou pro začínající zájemce o elektromobilitu. Nový designový jazyk nazvaný Modern Solid kombinuje chytré funkce a praktičnost s atraktivním vzhledem, zatímco vozidlo nabídne dojezd na jedno nabití přes 400 kilometrů.

Designová studie Škoda Epiq je charakterizována výrazně tvarovanou kapotou s moderním nápisem Škoda a leskle černou maskou Tech-Deck Face, která ukrývá elektronická zařízení jako radar a přední kamera. Přední světlomety využívají technologii LED Matrix a mají design inspirovaný kubismem. Boční pohled zdůrazňuje výrazná linie oddělující prosklené horní partie od zbytku karoserie a podběhy kol zvýrazněné lemováním. Zadní partie vozu je charakterizována robustním nárazníkem a nápisem Škoda v odstínu Unique Dark Chrome.

Interiér vozu je minimalistický a soustředí se na odolné, praktické a udržitelné materiály. Otevřená odkládací schránka s bezdrátovým nabíjením pro mobilní telefony se nachází ve volně stojící středové konzole. Simply Clever prvky jsou rovněž umístěny v zavazadlovém prostoru. Uživatelský zážitek rozšiřuje mobilní digitální klíč umožňující nastavení prostřednictvím chytrého mobilního telefonu.

Škoda Epiq bude prvním sériovým vozem s minimalistickým interiérem v pojetí Modern Solid a bude nabízet obousměrné nabíjení. Jeho jméno Epiq vyjadřuje jeho účel jako významný milník v historii značky Škoda, který kombinuje inteligentní funkce s všestranností pro potřeby rodin i životního stylu.

Studie: Nový dostupný elektromobil se bude jmenovat Škoda Epiq

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení