Výměna vložky zámku

zamek octavia
Výměna vložky zámku

Občas se rozpadne ve vložce kroužek s nožičkama. Ale vložky se dají opravit. Je na to opravárenská sada od Škody.

1U0898001-sada opr.vl. zámku - cena cca 50Kč.

-klíček strčíš do vložky
-na zadní straně vložky je podkova která po stlačení té tyčky na konci se vytáhne
-potom musíš dávat pozor jak jsou tam poskládaný 3 kroužky+pérko(při troše přemýšlení se to dá poskládat i kdyby pérko vyskočilo)
-ten kroužek tam vidíš hned rozlomený
-vyměníš kroužek,promázneš vložku(vložka jde i dále rozebrat)
-jde vytáhnout i část se západkami a pérky(když je klíček v zámku nemůžou se pérka a západky rozpadnout)
-po vytáhnutí části se západkami je v tělese ještě jedno válcové těleso,které je dobré také zkontrolovat(mohlo by být také nalomené v užších plochách
-potom zámek složit a dbát na správnou polohu dílů+napružení pérka.
Vypadá to složitě ale dá se.Hlavně správně poskládat ty kroužky a napružit pérko(chce to trochu šikovnosti.)

zamek octavia

zamok1.jpg

zamok2.jpg

V rámečku je ta sada.
vlo_ka_z_mku.bmp

Jak vyndat zámek ven?

Povolíme šroubek, který drží zámek a šroubek pod ním, kterým se šteluje klika, pozor ať ho nevyšroubujeme úplně a nevypadne nám.

zamek_mikrospinac08_jpg_60774.jpg

Klíčem otočíme doprava a zámek vysuneme ven.

zamek_mikrospinac09_jpg_23265.jpg

Autor: Jirka21
Autor fotek: PROCHY603

Obrázek uživatele Mickox

Dovolím si doplnit lehce

Dovolím si doplnit lehce související postřeh: Výměna zámku ve schránce spolujezdce (nikde jsem nenašel návod a dalo mi to, než sem zvítězil). Madlo schránky vycvaknout páčením zeshora. Zastrčit klíč do zámku. Poklepem přes vhodnou tyčku (šroubovák) do zadní části vložky ji demontovat. Někdy je potřeba tenkým šroubováčkem dozarazit stavítka (musejí být komplet zaražený, jinak se to neprotáhne plastem ven... asi jsem lempl, ale stálo mě to snad půlhodiny a šroubovák zaraženej v ruce... :o)

Obrázek uživatele Mickox

.

.

Obrázek uživatele Barbora

Kdo máte zájem o opravu zámků

Kdo máte zájem o opravu zámků škoda octavia 1 a fabia 1 volejte na tel.:721563267 nebo pište na email baranechutova@centrum.cz.

Obrázek uživatele Marie 6876

Dobry den,opravujete stale

Dobry den,opravujete stale zamky dekuji

Obrázek uživatele Lasky

Nevíte někdo,jak přesně

Nevíte někdo,jak přesně vypadá zámek na škodu octavia,1.9tdi.r.v. 97 s centrálním zamykáním???Jedná se dveře u řidiče. Zámek se mi úplně zadrh a již nešel opravit a potřeboval bych jiný, abych si ho mohl nechat přestavět na svůj klíč...

Obrázek uživatele radegast

To si ho budeš vyrábět

To si ho budeš vyrábět sám?

Pokud ho nechceš kupovat ve Škodovce tak v každé lepší klíční službě, ostatně tam kde Ti jej budou přestavovat, budou taky vědět a mít zámek na Tvůj MR.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele Colombo

Mám velkou prosbu. Koupil

Mám velkou prosbu. Koupil jsem tu sadu na opravu zámku a nevim jak to složit dohromady kam se dává ta pružinka a jak to celý pasuje do sebe. Jsem z toho už neš'tastnej protože řešim dokola zámek a když už mám jednu věc dobře tak mi zase chybí díl apod... Díky za radu

Obrázek uživatele Nefertari

Chlapíííí !!! Potřebuju

Chlapíííí !!! Potřebuju poradit! Už dlouhou dobu mi šla O (r.v. 97) špatně odemykat i zamykat. Jenže najednou už nešla ani odemknout, takže lezu do auta spolujezdcem. Když se snažim odemknout klikou zevnitř. Špuntík vyleze, pustim kliku a hned zaleze. Takže zpátky musim vylézt taky spolujezdcem. Nemáte s tim zkušenost? Chtěla bych vědět, jestli bude třeba vyměnit celej mechanismus nebo jen vložka... Děkuju Markéta :-)

Obrázek uživatele RadaR

po povoleni sroubku se zamek

po povoleni sroubku se zamek sice uvolni ale nejde ven... mam strach abych klic neulomil. Nejaky napad jak dostat vlozku LP dveri dostat ven?

Obrázek uživatele Zabiak

Musíte ještě povolit šroubek

Musíte ještě povolit šroubek pod ním, kterým se šteluje klika.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Petr z Jirkova

Chtěl bych se zeptat, jestli

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte , jestli vložku zámku vyndám, když nemůžu klíč do vložky vůbec zasunout? Mám 11 let starou O1 a do dveří u spolujezdce klíč nestrčím.

Obrázek uživatele Anonym

Z boku dveří vyšroubovat

Z boku dveří vyšroubovat vrchni šroub, spodní uplně povolit, a vložku celou vytáhnout. Včera jsem to takhle udělal a v pohodě. mněl jsem stejný problém že mi nešlo otočit klíčem doprava.

Obrázek uživatele Petr

Asi ne,protože já ho chtěl

Asi ne,protože já ho chtěl vyměnit za záslepku,protože mi ho někdo zkurvil,když se mi tam snažil dostat.Podle tohohle návodu jsem to zkoušel ale ven jsem ho nedostal,protože mi s ním nešlo otočit doprava.Možná to půjde zevnitř,ale nevěděl jsem jak,tak jsem se na to vysral.

Obrázek uživatele mgold

No to by mně taky zajímalo

No to by mně taky zajímalo mám stjený problém.

Obrázek uživatele milan.mi

zdarec...neviete kde by som

zdarec...neviete kde by som zohnal nove zamky a k nim aj kluce? a este taka mala otazocka: ehm ked by som aj zohnal nove zamky a spinaciu skrinku dostanem v kluci aj immo? tak ked mate niekto skusenost tak pls o radu

Obrázek uživatele Ondra

Mohl by prosím někdo uvést

Mohl by prosím někdo uvést přesné označení a velikost toho klíče u vložky zámku? Myslím že to ta hvězdička (TORX) není, vypadá to spíš na tisícihran (XZN), ale nevím velikost. Ten šroubek je na dost blbým místě takže to nejde ani změřit. Díky

Obrázek uživatele Anonym

Bylo to strašný tam dostat

Bylo to strašný tam dostat ten pojistnej kroužek a k tomu vložku zámku,aby do toho zapadla. Pořád to padalo a padalo. Vycpal jsem dveře novinama abych to nemusel pořád někde lovit. Nic jinýho jsem nesundával tak to šlo blbě. Kdybych sundal zámek tak by to bylo asi hned, ale nemam ten klíč-tisicihran. Musel to vymyslet fakt borec.
Ale mám to za sebou.

Obrázek uživatele Dado HR

Dobrý den. Poprosím o

Dobrý den.
Poprosím o radu.
Chtěl bych vytáhnout ven vložku zámku, ale ten šroubek co drží zámek má na sobě jen beztvarou dirku, tak že nevim jak ho povilit. Píše na něm BUFO 10.9 ???

Obrázek uživatele Anonym

Je to na tu hvězdičku, je to

Je to na tu hvězdičku, je to blbě vydět ale jde to tím.

Obrázek uživatele Riči

Ještě bych doplnil, že po

Ještě bych doplnil, že po vyndání vložky zámku je možné (u mé 10 let staré O1 to tak bylo), že planžety, které posouvá klíček mohou být trochu vychozené a cca o nějakou desetinu mohou přesahovat vložku zámku a tudíž jde zámek špatně odemykat. Vyřešil jsem to tak, že jsem jednu po druhé nepatrně zbrousil, aby perfektně kopírovaly profil vložky. A nejpodstatnější věc, díky níž jsem autora článku proklel: po vysunutí zámku ze dveří je nutno si nějak pojistit plechový kroužek, který ten zámek drží v klice!!! Mě na obou stranách zapadl do dveří, takže následovalo kompletní odmašlení dveří, vyšroubování zámku a nemluvím ani, jak se ten koužek zku....ě tahá, když se šprajcne mezi dveře a vzpěru... Ale jinak super typ a za pár korun perfektně chodí oba zámky:-)

Obrázek uživatele Anonym

zdravim mel jsem praskel ten

zdravim mel jsem praskel ten koružek, kopil jsem si tu opravarensko sadu a vymenil ,ale haček je vtom že když to dat vše dohromady na jde otočit kličkem jenom do prava a to jeste jenom kdyz snim trochu zakvrdlam, do leva to nejde vubec. mohl by mi nekdo prosim vas poradit ?

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení