Kam umístit ořech na bezpečnostní šrouby kol?

Skoda Octavia

Po pár zkušenostech kdy Vám v pneuservisu rozhážou celý kufr než najdou tzv bezpečák jsem se naštval a začal řešit.

V polystyrenu u rezervy jsem vyvrtal díru. Průměr menší než ořech, natlačíte ho tam. Vrtání je obtížné, polystyren se poddává, často s vrtákem vyjíždějte aby se kousky odvrtaného polystyrenu dostávaly ven. Měl jsem to prvně zkusit předvrtat menším vrtákem.

Musíme zvětšit půlku otvoru aby nám ořech nevyčníval a abychom ho mohli pohodlně prsty vytáhnout. Pak použijete nůž (nevím jestli se vám nevylomí velký kus polystyrenu) nebo pájku (tu jsem chtěl zkusit ale mám pokaženou), anebo takovou brusku nebo co to je (viz foto) s brusným válečkem a vybrousíte otvor aby se dal ořech bez problémů vyndávat. Prvně jsem chtěl kulatý otvor, což mi nešlo, tak jsem to zkusil jinak. S tadytou bruskou jsem pracoval poprvé a tlačilo mi to jinde než jsem chtěl a udělal jsem tam trochu větší otvor než jsem chtěl. Jelikož mě tlačil čas tak jsem se stouto úpravou moc nepáral a takhle to dopadlo, účel to splní. Mám zkušenost,

až to třeba budu zase dělat vím co očekávat.

Lukáš Zbíral

Kam umístit ořech na bezpečnostní šrouby kol?
Obrázek uživatele anril

Jen pro info (pro neznalé)

Jen pro info (pro neznalé) :o) Škoda používá stejné šrouby pro lité i plechové (pro neznalé ocelové) kola, tj. mají kulovou dosedací plochu. Pokud si někdo koupí líté kola ne od Škody, tak je šroub s kuželem, tudíž možností nastavců jsou tisíce :D ale svůj názor nevnucuji, jen je to poučka pro chytré lidi a zkušenosti ze srazů.

Obrázek uživatele anril

Je to pěkné když někdo žije v

Je to pěkné když někdo žije v najivitě že jeho město je tak bezpečné :o). Na srazech jsem již potkal hodně kolegu kterým jejich kola ukradli, podívat se do kufru je to nejmenší pro zloděje, když chce povolit šroub, tak jako ukrást xenony z oII kde stačí otevřít kapotu.

Obrázek uživatele Daduna

nojono...ale furt lepší, než

nojono...ale furt lepší, než žít v neustálých obavách, co se kde "po__re" .-)...a navíc se bavím o běžných elektronech, pokud kolegové na srazích mají nějaké extra disky, tak se nedivím, že lákají zloděje...

Obrázek uživatele Daduna

nějak jsem tenhle příspěvek

nějak jsem tenhle příspěvek nepochopila....vždyť v prostoru u rezervy už otvor pro tenhle nádstavec na šroub je a to přímo od výrobce!!...tak se dlabat s dalším??...a navíc, ve slušném servisu ví, kde ho mají hledat a také ho tam i vrátí...

Obrázek uživatele anril

Ahoj, já měl octavii I (po

Ahoj, já měl octavii I (po feceliftu) a teď mám octavii II, otvor na nádstavec tam byl. Kamarád má Octavii I před faceliftem a otvor tam nemá, tak asi záleží na typu auta, tak jak to sem vložil autor článku.
Já každopádně tento nádstavec proti krádeži schovávám, jinak si tam můžeš rovnou dát normální šroub.
Loni u nás takto vykradli 3 octavie zaparkované na ulici kde je jejich majitele našli bez kola a předních světel, z jedné dokonce vzali i dětské autosedačky.

Obrázek uživatele Daduna

hmm...ještě jsem nikde ve

hmm...ještě jsem nikde ve svém okolí neviděla stát auta na špalkách, takže schovávat někam tajně pojišťovák (za tapecirunng a pod) mi připadá trochu paranoidní...když už se někdo chce dostat do auta a pak následně ukrást kola, tj. zvedat auto na hever, což chvíli trvá, tak to udělá tak, nebo tak...navíc se mě parkování na ulici přes noc netýká a ve dne se tu takhle okatě nekrade...jo není nad i když krajské, ale ne "zlodějské" město .-)

Obrázek uživatele Vojta777

Presne nehlede na to ze se da

Presne nehlede na to ze se da koupit sada vsech pojistovacich orisku skoda

Obrázek uživatele Daduna

souhlas...na škodovky zase

souhlas...na škodovky zase tolik druhů šroubů není...třeba já mám na obě různá auta stejný (že by jen náhoda?)...takže nač se dostávat do auta, když stačí pojišťovák vytáhnout z kapsy :-)

Obrázek uživatele anril

No jo, pak je ten pojišťovák

No jo, pak je ten pojišťovák na dvě věci, když zloději ví kam pro to mají jít. Mám koupené drahé lité kola a bezpečnostní šroub, což je špatný název, tj. šroub proti krádeži mám schovaný v boční kapse u O II nalepen za "tapecem" při vstupu k zadním světlům.

Obrázek uživatele Fext

Já mám u jedničkový Octavie v

Já mám u jedničkový Octavie v rezervě originál polistyrenovou výplň na hever, klíč na kola atd. a tam je přímo díra pro pojišťovák.

Obrázek uživatele Petr

Já ho mám v krabičce u

Já ho mám v krabičce u náhradních žárovek.Naprosto přesně tam pasuje.

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení