Výměna vložek do táhel řazení RS1

Skoda Octavia

Na své Octavii 1 RS jsem měl při řazení rychlostních stupňů jakoby mdlejší, měkčí a více a více nepřesný chod páky řazení. Začal jsem hledat, kde by mohl být problém, a tento jsem objevil u vložek táhel řazení na převodovce.

Návod je určen pro zkušené uživatele!

 

Tyto originální gumové vložky byly již značně opotřebené ( unavená, vytahaná guma ). Vložky táhel řazení jsem z táhel převodovky demontoval:

 

Sundaná vložka z řazení:

 

Originální vložky jsou gumové. Navíc tyto vložky nejsou z plné gumy, ale jsou části ještě zeslabené o gumu a dokonce místa kde guma i chybí. Vše toto zeslabení slouží jako tlumení. Bohužel toto jakoby tlumení způsobuje nepřesnější chod páky řazení a mdlejší řazení.

 

Na internetu jsem našel náhradu za tyto gumové vložky. Jedná se o hliníkové vložky s měděným jádrem, vyrobené na CNC, které přesně pasují jako náhrada za sériové gumové. 

  

 

 

Zde uvádím originální odkaz z internetu: odkaz. Nechtělo se mi je objednávat z ciziny ale v současné době tyto vložky nikdo z českých prodejců tuningových a sportovních doplňku nenabízí. Ozval se jediný prodejce, který byl ochoten vložky objednat a po par testech u mne na autě, je zařadí do sortimentu prodeje a v současny jsou vložky naskladňovány. Jediný prodejce, který byl ochoten je: hothatchshop.cz

Dále je potřeba z vložek táhel vyndat přímo gumové vložky.

  

Pomocí plochého šroubováku se gumové vložky bez většího problému jakoby vylomí ven z pouzdra vložek táhel.

 

Nyní vezmeme hliníkové vložky a vmačkneme je do vložek táhel řazení.

 

   

Hliníkové vložky máme na místě. To samé uděláme u druhé vložky táhel řazené.

 

A teď už jen vrátit celé vložky táhel řazení na táhla řazení. Postup nasazení vložek na táhla je jednoduchý. Celá vložka se nasadí na táhlo, dorazí se na konec, co jde dorazit a otočí se plastovou části na druhou stranu a je nasazena na táhlu. Pak jen nasadit celou vložku na čep a zajistit plechovou pojistkou.

  

Po nasazení vložek táhel řazení, ani není potřeba seřízení táhel. Vše funguje tak jak má. Nicméně jsem seřízení provedl a táhla zůstala na svém místě, takže skutečně seřízení není potřeba. Tato úprava mne zabrala i s focením a ověření seřízení táhel cca 1,5 hodiny práce. Rozdíl v řazení je skutečně markantní, chod páky řazení je přesnější, pevnější a rychlejší. Zmizela veškerá vůle, která byla. Osobně si tyto vložky nemohu vynachválit. Doporučuji skutečně všem, kteří měli stejný problém s vůlí jako já nebo, těm, kteří chtějí přesnější řazení.

Autor: M.i.r.a.s._

 

Výměna vložek do táhel řazení RS1
Obrázek uživatele Valec

Nemáš náhodou změřené

Nemáš náhodou změřené rozměry? Díky

Obrázek uživatele milan.mi

nazdar, da sa to spravit aj

nazdar, da sa to spravit aj na TDi 81kW?

Obrázek uživatele M.i.r.a.s._

Hele mělo by to pasovat do

Hele mělo by to pasovat do všech motorizací. Jelikož některá auta mají ty koncovky kulaté proto jsou ty CNC vložky kulaté. Ale pasují i do hranatých.

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení