Výroba držáku na hasící sprej

hasící sprej

Rozhodl jsem se, že si do své Octavie RS pořídím Hasící sprej.
Bohužel nedávno jsem byl svědkem, jak to vypadá, když chytne elektrika a pán jen bezmocně kouká, jak mu hoří část palubní desky. Přitom, když jsem jel okolo, sáhl jsem do služebního vozidla, kde tento sprej máme a postříkal jsem to a bylo to!

Nutno podotknout, že to hořelo jen kolem přihrádky spolujezdce ( při větším požáru, je lepší utéct a čekat na Hasiče ). Pán sice měl ve vozidle Hasící sprej, jak později uvedl Hasičům, ale co čert nechtěl byl uvnitř přihrádky a ta hořela.

Takže jsem zakoupil Hasící sprej – cena cca 200,-Kč. Můžete, kdo chce koupit i Hasící přístroj. Je sice větší, těžší, méně skladný, ale má větší hasící náplň. Rozhodnutí je na každém, já použil Hasící sprej.

Hasici-pristroj-1.jpg

Následovalo, kam Sprej umístit. Chtěl jsem ho mít uvnitř vozidla ( možno i do kufru, ale tam spíše Hasící přístroj ). Když uvnitř vozidla, tak aby byl co nejvíce po ruce, v případě potřeby, a aby co nejméně překážel. Bohužel i Hasící sprej je větší a nevešel se ani kolem sedaček, ani zepředu pod sedačky, ani pod palubní desku u řidiče. U spolujezdce pod palubní desku se vešel, ale byl daleko od řidiče a navíc překážel nohám spolujezdce.

Takže jediné místo co jsem vymyslel, bylo sice u spolujezdce, ale hned vedle středového tunelu.

Hasici-pristroj-2.jpg

Krásně se tam vešel a ani nijak nepřekáží nohám. Ale jak ho tam přidělat? Na internetu jsem našel různé držáky, ale dávat za držák na sprej cca 200,-Kč, se mi opravdu nechtělo.
Potřeboval jsem držák, který sprej udrží, je pevný, ale v případě potřeby se dá celkem lehce rozdělat nebo jakkoli utrhnout. !!!SUCHÝ ZIP!!!

Takže jsem použil 2 suché zipy o šířce cca 2 cm, dlouhé cca 20 cm a na šicím stroji ušil držák. Do středového tunelu jsem za pomocí nože a malého pilníčku udělal dvě díry o šířce suchého zipu cca 2cm, kde se pak protáhne suchý zip a zašije se ze spodu, aby držák držel u tunelu.

Hasici-pristroj-3.jpg

Hasici-pristroj-4.jpg

Hasici-pristroj-5.jpg

Držák ze suchého zipu jsem prostrčil připravenými dírami ve středovém tunelu. Za použití sponkovačky jsem držák upevnil. Na šití nití je tam velmi malý prostor - proto sponkovačka. Navíc když skutečně zaberete, tak jde celý držák i se sprejem utrhnout.

Hasici-pristroj-6.jpg

Hasici-pristroj-7.jpg

Hasici-pristroj-8.jpg

Doufám, že tento sprej nebudu muset ani použít, ale člověk nikdy nevím.

Hodně štěstí.

Autor: M.i.r.a.s._

low129as.jpg

Obrázek uživatele Jarynr

Doplnění: Rozdíl mezi hasícím

Doplnění:

Rozdíl mezi hasícím přístrojem a spejem je pouze ve velikosti náplně... do 2 kg se tomu říká spray a od 2 kg hasící přístroj. Pokud Vám mohu doporučit hasící spray tak pouze s příměsí hasící složky PYROCOOL (pyrocoom, Fireade 2000 apod..) má největší účinost a pracují v jakékoliv poloze. Vubec nedoporučuji hasicí spreje Italských a podobných výrobců, jelikož jako hnací plyn používají Propan-Butan a mám vyzkoušeno podporují hoření...

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení