Výroba subwooferu do bočnice kufru

subwofer-005.jpg

Chtěl bych Vám zde představit návod na výrobu subwooferu do bočnice kufru Octavie(sedan). Zesilovač mám připevněn v levé bočnici na desce která je přilepená k blatníku oboustrannou lepící páskou profi(ZWALUW )80kč.

subwofer-003.jpg

Kabeláž je tažená v levé straně kolem prahu použil jsem sadu kabelu záležitost 700kč.Po elektroinstalaci jsem přešel k tvorbě samotné bedny (materiál Laminát)budete k tomu potřebovat 2xmalířskou lepící pásku(papírovou) 2 balení po 2x2m skelné tkaniny+laminovací pryskyřici cena dohromady 1000kč.Výroba:Oblepíme důkladně páskou libovolnou stranu bočnice.

subwofer-001.jpg

Já jsem volil levou stranu protože na pravé je nasávaní vzduchu do kufru a často to mám vlhké,po nalepení jsem připravenou nastřihanou skelnou tkaninu na čtverce(100x100)přilepil na bočnici(na přilepení jsem použil obyčejnou oboustrannou lepící pásku)poté jen důkladně nanášet namíchanou pryskyřici.

Po zaschnutí(cca 45 min) jsem to vytáhl i s kobercem a odloupl od pásky a pokračoval v nanášení dalších vrstev(celkem cca 4-5 vrstev) poté jsem přiložil již vytvořenou základní desku pro repro dál jsem ji do roviny a řezacím kotoučem na fleksu ořezal přebytečné okraje dále jsem navrtal díry a vrutama do dřeva přichytil(nedotahoval jsem moc abych to zbytečně nezdeformoval)na velké nedostatky jsem použil(měl jsem po ruce purpěnu na okna)po zaschnutí jsem ořezal samozřejmě dá se použít tmel.

subwofer-002.jpg

Horní otvor jsem obkreslil na zbylou desku a také přišrouboval.

subwofer-004.jpg

Teď jenom kytovat a vybrousit pro nalepení potahového koberce.

Výsledek:

subwofer-005.jpg

Autor: Radas1

 

Obrázek uživatele daniel.deryl

Vypadá to dobře, a já si

Vypadá to dobře, a já si zrovna chci pořídit tady subwoofer: https://www.2din.cz/subwoofery/ tak uvidíme jak to dopadne :)

Obrázek uživatele chamberlain

Slusna a jednoducha montaz,

Slusna a jednoducha montaz, byt tebou rozmyslal by som nad krytom subwooferu, aby ta jedna zatacka a nieco letiace v kufri nepripravili o radost.

Obrázek uživatele bubu999

Je to pěkný a dobře umístěný

Je to pěkný a dobře umístěný ale ten zesilovač se bude chladit jak až mu dáš pohulit?A jak to hraje?

Bubu 66kw :)

Obrázek uživatele endru.ondra

Je to vše pěkný udělaný ale

Je to vše pěkný udělaný ale vidi zásadní chybu, a to pojistka až u zesíku a ta má bejt nejdélé 25 cm od baterky. Zesík má svoje vlastí pojistky.

Obrázek uživatele Zabiak

jo jo souhlas, pojistka je

jo jo souhlas, pojistka je daná špatně.
Pojistka jistí to co je za ní. Tím pádem tou pojistkou on jistí asi 10cm kabel a zbytek od ní k baterce je nechráněný :-(

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Anonym

A jak si můžete být pánové

A jak si můžete být pánové jistý,že nemá pojistku před baterkou?Třeba to má chráněný na 2x....Nikde není foto jak to má udělaný u baterie...Jen můj názor

Obrázek uživatele Trcis

Pochybuju, že kupoval ještě

Pochybuju, že kupoval ještě jednu pojistku navíc, když přesně takové pojistky se dávají přímo v té sadě kterou kupoval jak zminoval za 700Kč. To ej můj názor ;)

Obrázek uživatele Fisik86

Třeba má 2x jištěnej zesík...

Třeba má 2x jištěnej zesík... :D z mého pohledu taky kravina...

Obrázek uživatele Dejvos

TAKY HO MÁM 2X JIŠTĚNÝ A

TAKY HO MÁM 2X JIŠTĚNÝ A NEVIM PROČ BY TO MĚLA BÝT KRAVINA 1 POJISTKA BYLA V SADĚ A DRUHOU JSEM KOUPIL ASI ZA 60 Kč :-)

Obrázek uživatele Fisik86

Jelikož subwooferová pojistka

Jelikož subwooferová pojistka jistí napájecí kabely, proto se dává hned k baterii. Dál už je pojistka jen na zesíku, takže 2 pojistky na káblech je maximálně tak machrovinka... ;)

Obrázek uživatele hansfi

No .. koukam na to .. je to

No .. koukam na to .. je to dobrej napad .. pojistka na vic je sice zbytečnost .. ale horší je to chlazení zes. takhle mu to dlouho nevydrží to za 1 a za 2 bud sem slepej ale kde je vytlumení bedny .. ? a kde je nakej bassreflex .. ? a za 3 co obsah .. ? .. neurčitej .. každej přeci ví že pro kažký reprák je nejlepší to co má napsáno v papírech .. a nepříde mi že by tenhle mel tak cca 10l.. bez bass reflexu .. ? to musi hrat hrozně .. :/ .. dělal sem v jedne firme na vyrobu reprobeden do aut atd ... ale to je jen muj nazor ..

Není nafta není sranda .. :)

Obrázek uživatele Fisik86

Objem mi tam taky chybí,

Objem mi tam taky chybí, nejdůležitější údaj, vytlumení bedny je taky trochu nedostatek a na co bassreflex? Třeba je to bassák do SealedBox...?Ventilace zesíku je samo taky docela důležitá...

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení