Poslední komentáře

  • Jak sklopit zadní sedačku u jedničkové octavie?   před 10 let 1 týden

    Ahoj.Řešil sem ten samý problém u zadní sedačky za řidičem O1 kombi (táhlo šlo velmi lehce a nezabíralo za háček,který opěrku uvolní z kotvy karoserie).Vrchní plast (na vršku opěrky) okolo táhla a táhlo samotné mi rozebrat nešlo.Zapojil sem teda selský rozum.Odklopil zadní opěrku za spolujezdcem a prostudoval samotné uchycení opěrky ke karoserii.Mechanismus je jednoduchý-háček,kterým je prostrčená tyčka táhla,která je na konci rozdělena a jsou na ní vylisované zarážky.Dobře je to vidět,když háčkem pootočíš tak,jak by to udělalo táhlo,ale přitom necháš táhlo zastrčené do opěrky.Vlezl sem do kufru,vzal větší plochý šroubovák (protože je už z kufru vidět kousek kotvy karoserie a je tam místo pro prostrčení šroubováku),strčil sem ho do díry ke kotvě karoserie a postupně háček postrkával nahoru a přitom lehce tlačil do opěrky,aby nesklouzl zpátky (háček je na pružině).Bylo to hned a nic složitýho.Můj problém spočíval v tom,že jeden konec zarážky táhla byl ulomený.Naštěstí až ten koneček.Vyrobil sem si z kousku plastu (důlažitá byla tloušťka plastu,musí přesně vyplnit prostor mezi koncema táhla a možná o malinko víc,ale zároveň nepřečnívat do stran a být moc dlouhý) výplň konce táhla.Odtáhl háček a zamezil šroubovákem jeho vrácení,pak na ten kousek plastu nanesl vteřinový lepidlo.Rychle ho strčil do honce táhla (nejlépe pracovat ve dvou-je potřeba aby někdo držel táhlo stále zastrčený).Pak už jen chvíle čekání - uvolnění háčku a táhlo zase funguje.Sice háčkem pootáčím jen jednou zarážkou,ale zatím to drží.Jedno ale vím jistě....když se to táhlo,nebo ta poslední zarážka uláme celý,tak pomocí plochýho šroubováku tu opěrku sklopím vždycky :-).Snad sem ti alespň trošku pomohl.Je jasný,že ty problém s táhlem můžeš mít někde jinde.Kde a jestli vůbec se dá táhlo samotný koupit?To nevím,nehledal jsem,ale výměna by jistě nebyla jen tak (pravděpodobně by se muselo sundat čalounění) ,ze zadní strany opěrky to nejde,protože pod filcem (který je nalepený chemoprenem) je vylisovaný plech a v něm pouze otvor na uzamčení opěrky ke karoserii (onen háček s koncem táhla).Zkoušel sem táhlo vyndat vrškem opěrky a používal sem vše co mě napadlo,ale když sem měl pocit,že by to popraskalo,tak sem se na to vykašlal.Škoda,že se sem nedaj (nebo spíš nevím jak) nahrát fotky.Přeju ti úspěšnou opravu. Petr

  • Zvednutí Octavie - výroba podložek   před 10 let 1 týden

    Zdravim, kdysi tady někdo psal, ze u 4x4 na zadku staci dat podlozku 1,5 cm a zvedne se o 3 cm. Je na tom něco pravdy?

  • Zvednutí Octavie - výroba podložek   před 10 let 22 týdny

    Přátelé kamarádi, pro podložky jedu teď o víkendu, budou nejspíš 30 mm a 25 mm sady, kdyby jste někdo potřeboval jiný rozměr, stačí se ozvat na : koudakbmv@seznam.cz
    Čím dřív, tím líp, aby se to stačilo udělat.

  • topení v octavii II   před 10 let 22 týdny

    Ahoj, mám ten samí problém + mi netopí na zadní solujezdce. Prosím poraďte.

    Děkuji Karbos

  • Zvednutí Octavie - výroba podložek   před 10 let 22 týdny

    Zdravím,

    Kdyby někdo chtěl vyrobit podložky tak není problém.zadní ze silonu, přední ocel a nachromovaná.mam ted vyrobeny 4kusy zadních 1,5 cm.

    Nemate někdo výkres na podložky na dvojkovou octu?

    Dik

  • Přední světla s COB páskama.   před 10 let 22 týdny

    Popřípadě se mi o ty oranžové blinkry nejedná ale alespon jako denní svícení.

  • Kožené sedačky RS do Octavie   před 10 let 23 týdny

    Ahoj, nevíte kde bych sehnal ty potahy rs hledal jsem, ale vubec nic jsem nenašel. Díky

  • Kožené sedačky RS do Octavie   před 10 let 23 týdny

    Ahoj, nevíte kde bych sehnal ty potahy rs hledal jsem, ale vubec nic jsem nenašel. Díky

  • Thule příčniky   před 10 let 24 týdny

    PRODÁNO

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 24 týdny

    Ahoj,
    není tu někdo zkušený, kdo má hodně fotografií škodovek, kdo by chtěl být náš druhý admin facebooku?
    Mám náročnou práci a facebook nestíhám.

  • motory 2.0 tdi   před 10 let 24 týdny

    CR se dělal od r.v. 2009...takže 2010ka bude tutově common rail, kterej by neměl trpět praskáním hlav...ostatní problémy s čerpadlem a el. ručkou setrvávají...

  • Nastartuje a po chvilce zhasne 2.0 MPi   před 10 let 24 týdny

    Tak problém vyřešen. Kdyby náhodou někdo řešil něco podobného, tak to byla váha vzduchu.

  • spínací skříňka   před 10 let 24 týdny

    Zkus strčit klíč do spínačky,zapnout zapalovaní,vypnout a ten klíček RYCHLE vytáhnout ven

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 24 týdny

    Prosim o radu .Zdravim moja octavka ma tento isty problem https://www.youtube.com/watch?v=xBvmAU78iRs
    motor 1.9 tdi 81kw asv mal uz niekto podobny problem ? dakujem

  • spínací skříňka   před 10 let 24 týdny

    zkus to projet přes diagnostiku a zjistíš zda je to mechanická závada nebo elektrická

  • Motor naskočí, ale hnet zdechne:(   před 10 let 24 týdny

    Měl podobný problém u Octavie II TSI 1,4l/90kW při nastartování mi za cca dvě sekundy zhasla celá přístrojová deska.Problém byl v relátkách pod volantem, konkrétně v zástrčkách k relátkách byl studený spoj (strácela se "15").Po vyčištění vše v pořádku.

  • Vtipy - sranda musí být   před 10 let 25 týdnů

    Věřím :-)

  • Vtipy - sranda musí být   před 10 let 25 týdnů

    To největší tomu věř :D

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 25 týdnů
  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 25 týdnů

    Ďakujem skusim to ale uvazujem aj o tom ze tie rohy dam cele dole a vymenim tam aj to tesnenie mam kupene nove. potom napisem co s tym bolo

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 25 týdnů

    Prostě při studeném motoru zkontroluj šrouby co jsou od parohů dál.Šáhni tam a možná na nějaký narazíš.Já ho měl tak volný,že jsem s ním otočil rukou.Nebo si vem zrcátko a koukej a zkoušej je dotahovat.Ale jsem řekl-mám jiný motor než ty,tak to tam možná máš jinak.

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 25 týdnů

    Ktoré sroby myslis ?

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 25 týdnů

    Nemám sice motor jako ty,ale měl jsem asi podobný problém.Zkontroluj,jestli tam někde nemáš povolený šroub/y.Já to tak měl a to byl celý problém.

  • Hospoda: Obecná diskuze - CHAT   před 10 let 26 týdnů

    zdravim mam octavku 1.9 tdi 81 kw a pri zopnuti turba mi niekde unika tlak vyrazne to pocut ked ide motor do zataze a chcel by som vymenit vsetky tesnenia okolo turba a tlakovych hadic. nasiel by sa tu niekto kto to uz robil a ktore tesnenia menil ? dakujem

  • DO octavia 1   před 10 let 26 týdnů

    Pokud je správně spárovaný,tak na 90% je to modulem dálky.

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení