dám 215ky na ráfek 16x7''

Dobrý večer přeju :) mám takovej asi blbej dotaz,máte někdo zkušenost s tím jestli se vejdou gumy 215/45 na ALU 16x7'' ???Nebo musí být ráfek širší?Děkuji za rady :)

Obrázek uživatele Anonym

Dobrý den, já bych také chtěl

Dobrý den, já bych také chtěl 215/45 R16. Má dotaz to se nemusí přetáčet rychloměr?? Děkuji mnohokrát.

Obrázek uživatele radegast

A to jako proč? Myslím ten

A to jako proč? Myslím ten rychloměr. A kdyby, tak jak by sis to představoval. Bo to mně zajímá.
Pokud bude průměr/obvod nového kola stejný nebo v toleranci, což za každých okolností MUSÍ být jinak to neschválí, tak se nic nemění. Ne?
Tady máš simulátor kde si dosadíš původní rozměr a pak nový a porovnáš.
Rozdíl se musí blížit nule max pár procent (5?, nevím).
http://www.vltava2009.cz/shops/7022/html/flash/simulator.html

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele Petr

Ještě tady někde byl podobný

Ještě tady někde byl podobný simulátor a ten ukazoval i rozdíl v km/h.

Obrázek uživatele Hawker

Petře máš na mysli tento

Šerif Hawker O2 4x4 :o)

Obrázek uživatele Petr

To sice není ten,který jsem

To sice není ten,který jsem myslel,ale díky za Ti něj.Taky pomohl.

Obrázek uživatele Hawker

Tak aspoň, že pomohl a

Tak aspoň, že pomohl a zodpověděl vám to co jste chtěli vědět:o)

Šerif Hawker O2 4x4 :o)

Obrázek uživatele radegast

Dobré ! Koukám, že abych

Dobré ! Koukám, že abych kompenzoval rozdíl rychlosti skutečné/"zobrazované" - 50/55 nebo 130/140, musel bych mít na autě, za použití stávajících disků, 205/70 R16, což by asi nešlo :-(

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele radegast

Tak to by mně taky zajímalo.

Tak to by mně taky zajímalo. Respektive to jde dopočítat, ale proč si to neulehčit.
Třeba by se daly dopasovat kola aby tachometr pak ukazoval skutečnou rychlost.
Jestliže teď ukazuje víc než se ve skutečnosti jede, musely by se kola mírně zvětšit aby se to srovnalo.
To by šlo.
Jenže to nejde :-(

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele libor.kratas

tady mas tabulku

Obrázek uživatele Bianchi

este dodam, ze 215 je na 7"

este dodam, ze 215 je na 7" siroky rafik akurat. tam Ti sirka 215 sadne presne :-))

Obrázek uživatele Bianchi

naco to je dobre? budes mat

naco to je dobre? budes mat vyssiu spotrebu,ked Ti ide o zrychlenie, tak aj to bude slabsie a nizsiu maximalku, ale o to tak ani neide,akurat to je zbytocne zvysovanie nakladov prevadzky a ake su cesty rozbite, tak si myslim , ze 205/55 staci, nizsi profil by som nedaval a na R16 Ti take asi nai nezapisu do technickeho preukazu, lebo nedodrzis vonkajsi obvod kolesa
schvalene rozmery pneu su na R16 iba 205/55
a na R17 215/45 alebo 225/45
a na R18 225/40
R17 a R18 vyzera pekne,ale u nas to je neprakticke a chces aby auto sluzilo Tebe,alebo Ty autu? :-))
Nemusis sa podla toho riadit, mozno je to len môj blby nazor :-))

Obrázek uživatele Anonym

Vím že to bude širší ale

Vím že to bude širší ale sehnal sem pneu tak zadobře že je tam prostě dát musim :) jinak moc dík za názor :)

Obrázek uživatele Bianchi

len aby si prinajlepsom

len aby si prinajlepsom nedostal pokutu ,alebo dokonca Ti nezadrzali technicak z dôvodu,ze tam nemas schváleny rozmer pneu, teda pokial sa Ti tie 215/45 R16 nepodari zapisat donho ,ale to sa mi nezda, ze Ti to tam zapisu, lebo obvod kolesa Ti sediet nebude
215/45 R16 ma vonkajsi priemer 603 mm a obvod 1894 mm
205/55 R16 ma vonkajsi priemer 635 mm a obvod 1994 mm
ked si to porovnas ,tak mas na jednu otacku kolesa rozdiel 10 cm a to je dost vela. nemyslim ze toto Ti zapisu do TP
pôjde Ti dole svetlost podvozku o 1,5 cm, nizsia maximalka .................. a tu pokutu zas spomeniem,alebo v horsom pripade aj odobraty TP

Obrázek uživatele redtour

čau ja mam na octali

čau ja mam na octali 17,225,45. a nemám problém taky jsem se ze začátku obával ale ani ta tvrdost neni tak znát opravdu a když vidím díru tak snad přibrzdí a nebo se vyhne každej a když nebudeš jezdit jak šílenej myslím rychlost tak s poldama není problém mám na čelnim skle černej pruh kvuli slunci a myslím že docela extrémní a žádný problémtak se toho neboj.

Obrázek uživatele Anonym

...

...

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Čtěte také:

Přihlášení