O1, 1.9TDi, 81kw, r.v.1998, naj. cca190 000-počas jazdy začalo škubať a po čase úplne zdochlo

Zdravím páni.

Prosím Vás o radu.
Išiel som na svojej octavii 1. a po chvíli, keď som stlačil plyn na podlahu, tak začalo s auto škubať (trhavo pridávalo/uberalo) postupne som strácal na rýchlosti až som zastavil. Auto na voľnobeh išlo pravidelne, ale ked som dal plyn na podlahu tak otáčky vyskočili na max. 2000 a postupne klesali (plyn som mal stále na podlahe).
Keď ma s autom ťahali domov, tak po nejako čase mi auto úplne zdochlo. Keď som ho chcel naštartovať, tak štartér točil ale nechytalo,

Na VAG-u mi napísalo chyby:
01268-ovládač množství (N146)
18-10 - horní hodnota dorazu - sporadicky
00550 - regulace pocatku vstriku
17-10 - regulacni diference - sporadicky

Prosím o radu, ak sa niekto s tým už stretol. Myslel som že mám zanesený filter ale aj po jeho výmene sa chyba zopakovala.

Ďakujem

Obrázek uživatele Joe-KK

Takze, zatial sa zda, ze

Takze, zatial sa zda, ze zahada je vyriesena - teda aspon dufam. Precistil som komplet palivovu sustavu od filtra smerom do nadrze, vymenil som uz treti filter,nadrz som do sucha vyutieral a povyberal bordel a zatial sa zda, ze auto slape ako ma. akurat sa mi stalo, ze zacalo padat do nudzoveho rezimu. vyhadzuje mi chybu 575 - pri vytoceni nad 3000 otacok auto hodi do nudzoveho rezimu....... Neviem ci to ma nejaky suvis s predchadzajucim problemom - ci mi zanieslo turbo aleboco.

Obrázek uživatele panslav

nadzar. ako sa cisty palivova

nadzar. ako sa cisty palivova sustava? naprikald ako sa vycistia hadicky? su v nich nejake sitka ?
Plus nemate niekto navod ako rozobrat plavak? lebo tie plastove cvakacky vyzeraju dost krehko.

Obrázek uživatele Vojta777

Chyba 575 Rozdilny plnici

Chyba 575 Rozdilny plnici tlak v sacim potrubi...
a mozna pricina - spatne zapojene nebo ucpane ci netesne hadice, vadna nadobka turbodmychadla, ventil pro omezeni plniciho tlaku.

Obrázek uživatele Joe-KK

Dakujem, ale ale aj ja mam

Dakujem, ale ale aj ja mam VIS-ko, len neviem ci to je nahoda, ze sa to objavilo teraz alebo to nejako suvisi s predchadzajucim problemom. Skusim pozriet hadicky, vymenil som vzduchovy filter a uvidime a ak to nepomoze, tak asi budem musiet dat do servisu vycistit turbo....

Obrázek uživatele Vojta777

Tak to smazni a poznas jestli

Tak to smazni a poznas jestli se objevi znovu. pokud to budes davat do servisu tak nez nechas vycistit to turbo tak at ti zkontroujou nejdriv plnici tlak atd oni jsou na to vybaveni. Aby nebyl problem jen v nejake netesnosti a ty si pak zbytecne neplatil.

Obrázek uživatele Joe-KK

a cez VAG sa asi neda zmerat

a cez VAG sa asi neda zmerat ten plniaci tlak co? takze asi a servis neminie, este skusim prezriet tie hadicky a uvidime.....

Obrázek uživatele michal hrdina

zdravim te..ja jsem mel taky

zdravim te..ja jsem mel taky takvoi problem..na volnobech v klidu a jak myle jsem se rozjel tak to zacalo skubat a vubec to nejelo..tak co me pomohlo bylo ze jsem zkusim sestelovad cerpadlo..muzes ho mit jenom o par milimetru posunute a delato takovou neplechu...ale nejsem si jisty..a straci to taky na vykonu??

Obrázek uživatele Joe-KK

ahoj, ťažko povedať, či to

ahoj, ťažko povedať, či to stratilo na výkone, pretože ďaleko som s týmto problémom nezašiel a moja max- rýchlosť bola 80km/h. ale kým bol studený, tak sa to správalo normálne aj výkonovo, takže asi nestrácalo na výkone.
Na nete som čítal, že môžem mať vadné čerpadlo - dúfam že to nie. pretože to by bola dosť veľká investícia. Skúsim pozrieť do nádrže, či tam nemám bordel, že či mi to neupcháva hadičky.

Obrázek uživatele michal hrdina

tak bordel to bys poznal na

tak bordel to bys poznal na palivovym fultru..ale ja jsem mel stejny probel..a jeste ke vsemu me to hulilo jako avie..tak jsem si nechal sestelovad cerpadlo i s rozvodama mam klid...a jestli mas cerpadlo v haji tak potez koste to je docela draha investyce...ja jsem dokazal brachoj sehnad za 3tis..a slapemu..tak kdybys nahodou potreboval tak se staci ozvad a ja se u nas podivam jestli ho sezenu...ale dofejme ze to nebude v haji...

Obrázek uživatele Joe-KK

Teraz momentálne auto nejde

Teraz momentálne auto nejde vobec nastartovat - toci ale nechyti.
Asi tyždeň dozadu mi spravilo to iste, auto som odtiahol do servisu. Vservise mi povedali ze som mal v nadrzi ľad (zamrznutú vodu) Vyčistil mi filter,hadičku do filtra, plavák a auto naštartovalo a aj jazdilo. V nedelu som si natankoval a vybral sa na cestu a po 35km mi zacalo skubat, tak som odstavil na parkovisku, zámi ma odtiahol a ked ma tahal domov, tak som mal nastartovane ale asi po 20km motor uplne zhasol a nesiel nastartovat. V servise mi okrem ineho nastavovali prevstrek-pretoze mi za studena tazko startovalo ( dlho tocilo,potom vysiel biely dym ) tak neviem, ci to moze mat aj stým súvis.

OK ďakujem, ak budem potrebovat cerpadlo, tak sa ti ozvem (ale dúfajme ze nie!!!)

Obrázek uživatele radegast

Tu vodu z nádrže Ti

Tu vodu z nádrže Ti odstranili?

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele Joe-KK

takzko povedat....ale asi

takzko povedat....ale asi nie....asi mi len vycistili hadicky a plavak..... Teraz si to opravujem doma, kupil som prostriedok na odstranenie vody z paliva. Prilieva sa to priamo do nadrzr ku nafte..... odporucil mi to jeden znamy. nadrz je cista, nic extra spinave. Tvari sa to ako keby mi chytalo vzduch niekde, lebo ked to ide na volnobeh, tak vsetko OK, ale ked pridam plyn, tak zacne pomaly zdochynat - ako keby nedostavalo naftu...... zajtra sa stym este musim pohrat

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Čtěte také:

Přihlášení