Octavia 1.8T 110kW 99´automat

Ahoj.
Chcel by som Vas poziadat o info.
Mam 1.8T 110kW november 99´automat 207 6xx km .
Mam ju len kratku dobu a prednedavnom som si vsimol, ze pri akceleracii sa rucicka rychlomera sekavimi pochybmi dviha. Myslim tym, ze ak pridavam resp. zrychlujem tak sa nedviha plynulo ale ako sekundovnik na hodinkach.+ z 2-3 stupna pri prehadzovani troska trhne. Inac v pohode. Ak prehadzujem medzi volicmi hociako necuka nic bez problemov a taktiez ak dam D alebo R a po pusteni brzdy krasne hladko sa odvali auto bez problemov. Dokonca aj v kopci. Proste len to trhne z 2 na 3 rychlost. Mohol by si mi poradit co s tym? Takze ako prve kupit olej do prevodovky? (este som v nom nemenil a predosli majtel tvrdil ze ho dal skontrolovat a bol v poriadku). :/
Aky olej kupit + treba aj filter nejaky?
Moze mat aj suvislost medzi tymi prevodmi a tym rychomerom? Napr. ze nejake cidlo alebo snimac co snima rychlost dava zle signali prevodovke a taktiez aj to zle ukazuje na pristrojovke?
Pls, velka vdaka vopred.

Obrázek uživatele libodi

Oba máme tudíš motor,rok i

Oba máme tudíš motor,rok i automat....tento problém co jsi psal,jsem za cca 8 let nezaznamenal a popravdě ani moc nejde poznat kdy automat řadí,sám používám pouze D,R,N a P stupně 1-2-3 nepoužívám,olej jsem ani nekontroloval ani neměnil,ba i dokonce mám měněné ručičky a žádný problém jak na tachometru tak i otáčkoměru....Každopádně ten olej je slušná darda určitě tam bude i nějaký filtr ale fakt netuším.....Jinak automat by se ti měl i do kopce téměř při D rozjet sám aniž by jsi musel šlápnout na plyn

Obrázek uživatele McOndrus

nedělal jsi něco s budíkama ?

nedělal jsi něco s budíkama ? mě toto dělalo jen to že mě drhla ručička, stačilo ji malinko povytáhnout na tý osičce. Jen nápad. u mě to dělalo hlavně když bylo horko, ten palst budíků už tolik nedržel a jak bylo horko tak se trošku vyboulil a ručička o něj zadrhávala....

McLaren

Obrázek uživatele Pedro22

ja som mal ten istý problém,

ja som mal ten istý problém, ale prehadzoval som ručičky za GTi a dal som ju moc hlboko, neverím tomu že ked do budíkov nebolo zasiahnuté tak by sa ten plast otolko vytlačil von aby origo ručičky tak ako su nahodené z továrne zapierali, rozoberal som ich kopu a všetky boli vysoko

Obrázek uživatele fycke

nerobil. auto somkupil

nerobil. auto somkupil prednedavnom este ani prepisane nemam. No a je pravda ze je vonku teraz horuco u nas na vychode slovenska v Presove je stale nad 30°C.Ako to mam rozobrat?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Čtěte také:

Přihlášení