ŠKODA Rapid – nová třída značky ŠKODA

Skoda Rapid

- Nová ŠKODA Rapid – prostor ve své nejkrásnější podobě
- První model značky ŠKODA v novém designu: jasný, precizní, svěží a nadčasově elegantní

- ŠKODA Rapid stanovuje nová měřítka nabídky prostoru ve třídě kompaktních vozů
- Doplnění nabídky mezi modely Fabia a Octavia
- Výstavní premiéra v Paříži 2012 – zahájení prodeje v Evropě na podzim 2012

ŠKODA AUTO důsledně pokračuje v modelové ofenzívě. Jen několik měsíců po zahájení prodeje minivozu Škoda Citigo představuje česká automobilka nový kompaktní vůz Škoda Rapid. Nejmladší modelová řada má pro Růstovou strategii automobilky klíčový význam. Od podzimu 2012 bude postupně uváděna na evropské trhy.

ŠKODA Rapid přesvědčí dostatkem prostoru, výrazným designem, vynikajícím poměrem ceny a nabízené hodnoty, rozsáhlou bezpečnostní výbavou a hospodárnými motory. „S tímto modelem stanovujeme nová měřítka v segmentu kompaktních vozů: ŠKODA Rapid je prostorný, elegantní a zároveň dostupný automobil pro celou rodinu. Přesvědčí chytrými řešeními, nejmodernější technikou a vysokou hospodárností. Zkrátka: automobil, umožňující příjemnou, cenově dostupnou a ekologickou mobilitu. Správný vůz ve správnou dobu,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

Rapid je vhodným doplněním stávající modelové palety mezi modely ŠKODA Fabia a Octavia, doma je tedy v rozsáhlém kompaktním segmentu. Tento takzvaný segment A dnes představuje zhruba 36 % celosvětového automobilového trhu. V rámci této třídy připadá podíl ve výši 42 % na modely se stupňovitou zádí, tedy s karoserií sedan a liftback. Dle vyjádření odborníků pak celosvětový počet prodaných vozů právě tohoto typu do roku 2020 vzroste zhruba o 50 %.

ŠKODA Rapid poprvé kompletně představuje nový designový jazyk
Jako vůbec první sériový vůz značky byla ŠKODA Rapid kompletně navržena v duchu nově vyvinutého designového jazyka automobilky. „Tento vůz na první pohled reprezentuje jasné stanovisko: jasnost, preciznost, svěžest a emocionálnost,“ zdůrazňuje Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva za oblast Technického vývoje.

Dokonalé proporce, jasně a čistě modelované plochy a ostře vedené linie tvoří atraktivní celek. Příď vozu ukazuje novou interpretaci typických znaků automobilky ŠKODA. Nové logo značky je sebevědomě umístěno na harmonicky zaoblené přední hraně kapoty. Maska chladiče se vyznačuje chromovaným rámečkem a je tvořena vertikálně umístěnými lamelami. Soubor předních a mlhových světlometů modelu ŠKODA Rapid evokuje tvar čtyřlístku.

Čisté emoce zprostředkovává také boční linie karoserie. Hlavní slovo tu mají dlouhý rozvor, silueta podobná vozům typu kupé a precizní ostrá „Tornádo“ linie, která jasně odděluje světlo a stín. Na zádi nejsou velké páté dveře jen funkčním, ale zároveň i designovým prvkem. Precizně uspořádané zadní skupinové svítilny se svým – pro mladoboleslavské vozy typickým – tvarem písmene C a nové logo značky zajišťují nezaměnitelnost modelu ŠKODA Rapid.

Nejmladší modelová řada ŠKODA AUTO přesvědčí při kompaktních rozměrech (délka 4,48 metru, šířka 1,7 metru) svou nabídkou prostoru. Chytře navržený kompaktní vůz nabízí místo pro pět cestujících a jejich zavazadla. Samozřejmostí u české značky jsou další chytrá řešení, vynikající poměr ceny a užitné hodnoty a rozsáhlá bezpečnostní výbava. Nabídka pohonných jednotek pro nový kompaktní model se skládá z pětice benzinových motorů a dvojice vznětových agregátů.

ŠKODA Rapid zažije svou výstavní premiéru na pařížském autosalonu. Za hlavní cílovou skupinu pro model Rapid považuje ŠKODA AUTO zejména rodiny, které hledají prostorný vůz za dostupnou cenu v obvyklé kvalitě české značky.

Skoda Rapid

Obrázek uživatele mzlp

Taky se přikláním tomu, že

Taky se přikláním tomu, že Toledo je hezčí. No uvidíme jak zaujme. Ale zase jako
auto pro rodiny to jde.

Obrázek uživatele Pedro22

presne ako si to nazval auto

presne ako si to nazval auto do rodiny, určite toto auto u vela ludí vyhrá v konkurencii s Daciami, Thaliami a pod konzervám.

Obrázek uživatele MGTka

naštěstí pro škodovku o

naštěstí pro škodovku o renaultech, daciích a poslední dobou i peugeotech a jim podobných si lidi nemyslí pěkné věci...a povědomí o značce myslím tvoří 50% výběru auta ne-li více

Obrázek uživatele Zabiak

Já jsem nadšený. Jako tohle

Já jsem nadšený. Jako tohle má být levná Škodovka nástupce plastové Tourky a vypadá těžce luxusně.

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele radegast

Aby to nebylo jen jako. Jako

Aby to nebylo jen jako.
Jako třeba Thalia = větší než jeho cena, Fusion = malé velké auto nebo Duster = moje kabelka stála víc.
Tváří se velce, luxusně, robustně ale realita je někde jinde.

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele Zabiak

Tak tyhle auta o nich to sice

Tak tyhle auta o nich to sice říkají, ale mě tak nepřipadají. Třeba ta reklama s boháčema v poušti jak on tam přijde s Duster je vyloženě trapas. :D

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele radegast

Jo, tak tu jsem viděl

Jo, tak tu jsem viděl posledně taky a ještě tak půl hodiny jsem ji vydejchával :D

Černá Octavia Kombi, 1.9 TDI, 81 kW, RIDER, MR04

Obrázek uživatele MGTka

vůbec bych se tomu

vůbec bych se tomu nebránila...jen na ten zadek bych si chvilku zvykala...ale předek krásný...jen škoda že ty kola asi budou jen za velký příplatek

Obrázek uživatele wondraz

mě se to docela líbí

mě se to docela líbí

1.9TDi 66kw 1999

Obrázek uživatele minerko

no zadny kufor je ako z A5

no zadny kufor je ako z A5 len tomu dali ine svetla

Obrázek uživatele MGTka

ten prolis vedle SPZ prý už

ten prolis vedle SPZ prý už bude na všech škodovkách

Obrázek uživatele Zabiak

Jak se vám líbí?

Jak se vám líbí?

Octavia Combi 1,9TDi.

Obrázek uživatele Zdeněk Šedivý

Nic moc to Toledo se mi líbí

Nic moc to Toledo se mi líbí víc co se týče kaslte

Obrázek uživatele SERRGEY 4x4

přesně tak toledo je hezčí už

přesně tak toledo je hezčí už jsem v nem i sedel a i interier je tak hezčí ;)

SERRGEY 4x4 

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení