Dvojitá podlaha do Octavia Liftback

Skoda Octavia dvojitá podlaha

Pustil jsem se Vánocích do výroby dvojité podlahy do krátké Octavie jelikož se neprodává. Tak se tady s Vámi podělím o návod. Je možné po zkrácení dopasovat z kombíka, ale nechtělo se mě to kupovat, tak jsem ju udělal. Tady je postup jak na to:

1.) Já ju dělal z MDF desky o tloušťce 18mm. Dále budem potřebovat toto nářadí: kmitací pilku (přímočarka), kotoučovou pilu, lepidlo na dřevo, lepidlo na koberec, šroubovák, dva nebo tři panty, jedno madlo zapuštěné, šroubky (já použil vruty 5x40, na panty 4x15), kladivo, dláto a pokud budete chtít přisponkovat koberec na podlahu tak ještě sponkovačku, vruty je dobré předvrat, ta MDF deska hodně praská, jak je lepená a ještě sukovník na zapuštění madla....asi vše...Všechny rozměry jsou v milimetrech!!

2.) V první řadě jsem si uříznul dva pruhy MDFky o rozměru 1100x115. Pak dva pruhy o rozměru 1100x97 a jeden o rozměru 1040x97. Dva pruhy o stejné délce jsem slepil k sobě. Vždy jeden o výšce 115 a 97, tak aby byly ty nižší proti sobě. Sešrouboval jsem to.

3.) Vzal jsem kousek kartonu a šel jsem to do kufru dopasovávat na obě strany, tak aby mě to sedlo k hraně kufru a k sedačkám. Viz obr. s rozměry 1. a šablona obr. 4. po dopasování jsem to obkreslil na tu slepenou MDFku a zakrátil zrovna na požadovanou délu (1070mm). Zkusit do kufru jestli to sedí, pokud ano můžeme postupovat dále. Ponecháme oba boky v kufru, tak aby ty nižší pruhy byli k sobě (dovnitř).

4.) Vememe ten jeden pruh co jsme si uříznuli na výšku 97 a dopasujeme ho za sedačky mezi ty boky, měla by to být šířka 968mm. Dále uřízneme jeden pruh o šířce 140mm a délce 1010mm. Dopasujeme ho nahoru do toho výstupku co nám vznik slepením dvou různě vysokých pruhů k hraně kufru. Obr. 2. a 3.. Dopasujeme to k plastu u konce kufru na šířku 120mm. Až nám to bude vše sedět, můžeme to vyndat z auta a slepit dokupy. Sešroubovat a dát zpátky do auta.

5.) Za další vezmem kus desky a uřízneme o rozměru 1004x535. na jedné delší straně uřízmene úkos aby to krásně sedlo k sedačkám. dorazíme a můžeme přišroubovat, Já to mám ten zadek napevno. Teď už nám zbývá jen výko, to je o rozměru1004x400. uřízneme, vyzkoušíme jeslti to sedí, je lepší když tam bude okolo jeden až dva milimetry škvíra kvůli lepšímu otvírání. Šířka 400 je minimální, pokud to uděláte užší, tak nepůjde vyndat rezerva. Jinak je to zkoušeno a rezerva jde vyndat, kolo je klasický 195/65 R15. Můžete to klidně udělat to výko širší než 400mm, já to mám kvůli tomu aby to šlo otevřít a nemusel jsem vyndávat duc duc bednu.. :D

6.) Rozkreslíme si panty jak je usadíme, já to dal takto, prostředí do středu, a ty dva na krajích jsem dal 50mm od krajů. Panty zadlabeme na obou kusech, musí se dát z vršku! a přišroubujeme vruty (4x15). Nakonec jsem vyvrtal díru na madlo.

7.) Podlahu jsem celou vyndal ven. Mám ji dělanou na těsno aby nemlátila takže to jde hůř a musí u toho být dva. Jelikož kufr je dole mezi světly užší než vnitřek, musí se podlaha zvednout a vytáhnout nahoře, nad světlama, pokud by jste to tak nechtěli, musí se udělat užší. Až ju vyndáme, tak jsem vzal ten původní koberec co byl v kufru. Použil jsem lepidlo na čalounění SUB beden. Nastříkáme jak koberec, tak tu podlahu. Přilepíme to k sobě. Zatežkal jsem to na zhruba hodinu. Lepidla dát slabou vrstvu, aby ten koberec neprosáknul, jinak to, čím to zatěškáte se vám k tomu přilepí! Poté jsem to odlamovacím nožem oříznul a rozříznul víko, čili je ten koberec u výka u sebe, takže není vidět díra která tam je aby to šlo dobře otevřít. Po krajích jsem to ještě přisponkoval sponkama pro jistotu. Musí se polepit výko a ten kus za sedačkama v kupě a ten kousek co je u hrany kufru potom z toho zbytku, na celé to z jendoho kusu nevyjde. A ty odřezky co zbyli, jelikož ten koberec je cca 5mm silný tak jsem to přilepil na spodek, aby to v kufru nemlátilo a nebo nepoškrábalo barvu.

8.) Nakonec jsem na silikon přilepil zapuštěné madlo na otvírání a zevnitř co bylo viděk, kde to není polepené kobercem jsem natřel černou barvou. Pospupem času pokud seženu nějaký vhodný materiál polepím výko zespod něčím, tou barvou to je takový nic moc.. :D ještě tam budu muset dát nějaký gumový podložky pod víko, občas je slyšet jak klepe.

Asi to je vše, snad jsem to dobře napsal, na tohle popisování moc nejsem.. :D kdyby byl nějaký dotaz tak sem s ním. Nebo něco jak to ještě vylepšit, tak sem s tím..ještě pár fotek jak to vypadá v autě a jak venku, akorát jsem to nefotil při výrobě, na to jsem zapomněl.

dvojita-podlaha-1.JPG

dvojita-podlaha-2.JPG

dvojita-podlaha-3.JPG

dvojita-podlaha-4.JPG

dvojita-podlaha-5.JPG

dvojita-podlaha-6.JPG

dvojita-podlaha-7.JPG

dvojita-podlaha-8.JPG

dvojita-podlaha-9.JPG

dvojita-podlaha-10.JPG

dvojita-podlaha-11.JPG

dvojita-podlaha-12.JPG

dvojita-podlaha-13.JPG

dvojita-podlaha-14.JPG
Autor: laky911

Obrázek uživatele sm0g

Tak jsem jí udělal taky, ale

Tak jsem jí udělal taky, ale ještě že mám svou hlavu :D Desky jsem si nechal nařezat a když jsem je měl doma začalo se pracovat :) Super vše sedělo až po upravě rozměru :D zakracoval jsem o dobrých 20 až 50mm teďka přesně nevím...Budu nato dávat koberec a budu vytlumovat kufr takže by to mělo stěsnit prostor mezi podběhem a podlahou....

A spojovat desky lepidlem? :D Normálně vrutama ne? Nějaký lepidlo není třeba :D

Obrázek uživatele laky66

Kde jsi to zakracoval o

Kde jsi to zakracoval o dobrých 20 až 50 mm? To by mě zajímalo, schválně jsem to šel znova měřit a rozměry mě sedí podle nákresu...:) Jinak lepený to je z jednoho důvodu. Pokud v autě vozíš bednu se SUB tak to časem poznáš proč je tam to lepidlo.... Měl jsem to prvně taky jen šroubovaný, aby se to líp rozdělávalo a skladovalo doma, když je podlaha vyndaná. Jak je zapnutý Subwofer tak se ty šrouby samy o něco málo povolili a začlo to nehorázně rezonovat, stačí jeden šroubek aby se protočil a taky to rezonuje a je to dost slyšet, proto tam je to lepidlo. :)

Škoda Octavia 1.9TDi SLX

Obrázek uživatele sm0g

V bocích, nevešlo se mi to

V bocích, nevešlo se mi to prostě mezi podběhy, jedině jak bych to tam narval tak palicou...a to už bych nikdy nevytáhl... No nějak jsem to za pul roku se subem nepoznal v kufru, nevadí podlaha stejnak pujde zkracovat a následně upravovat kvuli zástavbě a chtěl bych jí zachovat jen nazačátku abych měl prostor na vytažení rezervy a uskladnění pár věcí :)

Obrázek uživatele laky66

No co..je to zajímavé to že

No co..je to zajímavé to že ti to nerezonuje taky záleží na materiálu, šroubkách kolik jich tam je atd..ale až to budeš mít hotový tak se ozvi. kouknul bych se jak to bude vypadat když ta podlaha bude jen na půjce a vzadu sub..:)

Škoda Octavia 1.9TDi SLX

Obrázek uživatele sm0g

Jj jasný jinak na octavia

Jj jasný jinak na octavia foru jsem taky a moje zástavba se kvuli menší nehodě opozdila ;) ale furt to tam chci narvat 2x sub a napojit na monoblok ale abych to měl zapuštěný v té podlaze... Takže zatím s kamošem rozmýšlíme, zamýšlíme, přemýšlíme Jak Nato :))

Obrázek uživatele kejmi

Jak tak to tu pročitam tak ta

Jak tak to tu pročitam tak ta dvojta podlaha super věc taky udělam

Obrázek uživatele krtkova.octavka

A k cemu se hodi ta dvojita

A k cemu se hodi ta dvojita podlaha nejak mi to hlava nebre vzdyt tam maximálně ubude mista na vysku a nic z toho na co je to dobry? treba me presvedcite a taky to tam budu chtit:-D

Obrázek uživatele rapadepek

Já ji s ní koupil. Nejprve

Já ji s ní koupil. Nejprve jsem uvažoval, že ji dám pryč, ale už mě to přešlo. Dobrý je to třeba na přespání. Když sklopím zadní sedačky tak je to pak v rovině

Obrázek uživatele laky66

Dobrá otázka..:D Já ju dělal

Dobrá otázka..:D Já ju dělal jen kvůli tomu, když náhodou píchnu a budu vyndávat rezervu tak abych nemusel vyndávat SUB s bednou... a taky vozím lano, startovací kabely a nějaký bordel tak to aspoň není vidět..:D jnak mě nic nenapadá...:D

Škoda Octavia 1.9TDi SLX

Obrázek uživatele Vagi

Např. na silvestra jsme jeli

Např. na silvestra jsme jeli s plným kufrem (kočárek + postýlka + velká taška atd. atd. takže kufr nažďouchlej až po střechu) na zadním sedadle dětská sedačka a vedle ní batohy atd. Jelikož jsme měli udělaný na velkých tácech chlebíčky, jednohubky atd. tak se menší dno na tyhle věci hodilo. Bez dvojité podlahy by ty tácy a menší drobnosti nebyli kam dát.
Když už ta dvojitá podlaha v autě je, tak proč ji nevyužít naplno, že? :-)

Obrázek uživatele laky66

No. Nevím kolik ta MDF stojí

No. Nevím kolik ta MDF stojí normálně, já ju sehnal od truhláře za pár korun....

Škoda Octavia 1.9TDi SLX

Obrázek uživatele kudrnac11

Otázka: Co stála MDF deska?

Otázka: Co stála MDF deska?

Obrázek uživatele Dejvos

dobrej napad urcite to hodne

dobrej napad urcite to hodne lidi oceni protoze ten mekej sololit je pekne na prd kdyz se tam da neco tezsiho.

Obrázek uživatele Hawker

Kdyby někdo měl zájem válí se

Kdyby někdo měl zájem válí se mi dvojtá podlaha z kombiku O2 v garáži. Vyndal jsem ji a veuvažuji o tom dát ji zpátky takže je k mání.

Šerif Hawker O2 4x4 :o)

Obrázek uživatele mauken

Ahoj, měl bych zájem pokud ji

Ahoj, měl bych zájem pokud ji ještě máš. Kolik by sis za ni představoval a odkud jsi??

Obrázek uživatele Hawker

Už je pryč.

Už je pryč.

Šerif Hawker O2 4x4 :o)

Obrázek uživatele tkapin

protoze jsem ji koupil ja :)

protoze jsem ji koupil ja :)

Obrázek uživatele tkapin

Hawker .. a byla by kde a za

Hawker ..
a byla by kde a za kolik ? :)

jsem linej ji rezat :)

Dik

T.

Obrázek uživatele Vagi

Pěkný návod. Dvojitá podlaha

Pěkný návod. Dvojitá podlaha v kufru je supr věc. Já ji mám v autě (combi) už od výroby a nemůžu si ji vynachválit.

Obrázek uživatele buldog

Prosímtě a kolik tam máš

Prosímtě a kolik tam máš místa.Myslím na výšku.Já jsem si jí totiž do combi dodělával pozdně a zdá se mi že tam mám málo místa...

Obrázek uživatele Vagi

Mám r.v.1999 combi a tam je

Mám r.v.1999 combi a tam je víko od podlahy zároveň s nakládací hranou. Místa je tam na výšku sice méně, ale kočárek + 50l soudek s pivem tam složím, tak mi to vyhovuje :-) Pokud bys chtěl, tak ti to můžu vyfotit.

Obrázek uživatele wondraz

souhlas.. taky sem sni

souhlas.. taky sem sni maximálně spokojen

1.9TDi 66kw 1999

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení