Montáž USB/Aux vstupu do Škody Octavie

Skoda Octavia

Vzhledem k tomu,že autorádio Stream r.v. 2005 nemá přehrávání MP3 souborů, tak jsem se rozhodl dodatečně namontovat USB/Aux vstup na toto rádio vzhledem k tomu, v jakém je stavu a nechtělo se mi ho měnit za Stream s MP3, které by stejně nemělo USB vstup, ale pouze jen AUX vstup.

Stream s MP3 se dá sehnat cca od 1500kč, což je i cena modulu, který vytvoří USB/AUX vstup při zachování zvuku v CD kvalitě.

usb-octavia-1.jpg

FM Transmiter se dá použít, ale zvuková kvalita je dost mizerná a nedá se ovládat přes rádio, což tento modul umožňuje.

Jedná se o modul, který nahrazuje CD měnič a tím pádem lze tento modul ovládat plně přes originální autorádio.
Lze k němu připojit USB zařízení, přes AUX např, zvuk z notebooku nebo z přenosného DVD, mobilu, MP3 přehrávače apod. a navíc má i čtečku SD karty. Takže tahle varianta se mi zdála daleko lepší než měnit autorádio. Samozřejmě to funguje i na Stream s MP3, prostě na kterékoliv rádio co má ovládání na CD měnič. Montáž je velmi jednoduchá. Já jsem si trochu montáž upravil, protože jsem nechtěl mít modul do kterého se dává USB, eventálně AUX vstup nebo čtečka SD karty vložený např. v příhrádce spolujezdce, ale zabudoval jsem si vstup USB a vstup AUX do loketní opěrky. Tyto vstupy lze teoreticky zabudovat kamkoliv. Na jiné zapojení jsem použil USB prodlužku a prodlužku 3,5 jack,protože datový kabel z modulu do rádia je krátký a vystačí tak do příhrádky spolujezdce, s tím,že čtečku SD karty nebudu používat, což mě vůbec nevadí,dal jsem přednost vhodnějšímu umístění vstupů.

Takže v první řadě demontujeme celé rádio ven,bezpečnostní kód zůstane uložen,pokud tam dáme původní rádio zpět,v opačném případě potřeba u nového rádia po zapnutí zadat bezpečnostní kód.

Dále sundáme manžetu řad.páky,vyndáme popelník a povolíme šrouby co drží boční levý kobercový plast u spolujezdce

Modul jsem umístil společné s jednotkou telefonu,která tam již byla,pod ovládáni klimatronicu a obě tyto jednotky jsem zabalil do molitanu proti rezonancím a stahovacímí pásky jsem celou kabeláž postahoval. Z modulu jsem vyvedl USB prodlužku a prodlužku 3,5 jack a společně protáhl tunelem kolem řadicí páky až do loketní přihrádky, kde jsem si vytvořil otvory na protažení těchto konektorů.

Dále jsem směrem nahoru k autorádiu vedl datový kabel z USB modulu a připojil datový kabel od rádia.V zadu na rádiu je jen jediný konektor,který tam pasuje. Vše vyzkoušel a rádio namontoval zpět.
Zařízení je ihned funkční,jen je potřeba mít skladby jako jen jednu složku nebo je rozdělit do 6 složek s názvy CD01-CD06,protože autorádio umí pracovat až s 6 CD v CD měniči.Pokud tomu tak nebude,tak si je modul dá všechny do jedné složky. Zvuk je opravdu skvěly a super je i to,že to jde ovládat plně přes orig.rádio včetně zapínání a vypínání apod. Pokud je ve vozidle nainstalovaný multifunkční volant, lze ovládat USB i přes volant.

Jen doporučuji časem provést přes diadnostiku správné nakódování rádia, protože nyní se rádio chová jako, že má připojený CD měnič, což je vlastně logické, protože toto zařízení se i tak chová a rádio vám bude přes diagnostiku hlásit "chybné nakódování", ale i bez této změny bude vše funkční a pokud to neuděláte tak se asi taky nic moc nestane, ale já jsem si to uděl, protože VAG com mám.

Demontáž autorádia:
usb-octavia-2.jpg

usb-octavia-3.jpg

Demontáž popelníku a bočnice:
usb-octavia-4.jpg

Umístění modulu:
usb-octavia-5.jpg

Umístění USB konektoru:
usb-octavia-6.jpg

Připevnění kabelů:
usb-octavia-7.jpg

Autor:

mjanulik

Obrázek uživatele daniel.deryl

Děkuji mockrát za tento

Děkuji mockrát za tento článek!! Zrovna jsem hledal jak by bylo možné zapojit do mého auta toto: https://www.2din.cz/usb-aux-adaptery/
A vy tu máte přímo řešení!! Díky moc :)

Obrázek uživatele MichalK94

Čau, asi blbá otázka, ale

Čau, asi blbá otázka, ale když odpojíšt ten cd měnič tak půjde přehrát alespoň jedno cd ? Díky

Obrázek uživatele Kyslík

Budu vypadat asi jako úplný

Budu vypadat asi jako úplný blbec, ale zeptám se bo mi to nedá. Šlo by toto udělat, respektivě připojit, na rádio symphony z OI rv 02? A ještě, kvůli kódu co po mě chce rádio musim do škodovky když nemám tu kartičku od rádia? Díkes :)

Obrázek uživatele Kyslík

A nestačilo by jen

Obrázek uživatele Kyslík

ahoj, pořídil jsem si tenhle

ahoj, pořídil jsem si tenhle xcarlink. Zapojim to všechno a na rádiu když zmáčknu CD tak se mi na displeji zobrazí pouze NO DISC. Chtěl bych poprosit někoho hodného a šikovného jestli by mi popsal krok za krokem jak to zapojit a kam co strčit. Podle "návodu" co ktomu byl přiložený jsem udělal vše správně. Ale prostě to nejede :(

Obrázek uživatele martin

Čau , nech si odkódovat rádio

Čau , nech si odkódovat rádio ( to stojí cca kolem 500,-kč ) a tady máš odkaz na OI http://www.audiocom.cz/prislusenstvi/usb-adaptery/usb-adapter-vw-skoda-s...

Obrázek uživatele Kyslík

Takže rádio nemám odkódované

Takže rádio nemám odkódované ale už alespoň vim kód. A zeptal jsem se servisáka na možnoct připojení flash disku na to rádio a n se na mě podíval jak na chuja stím, že škodovácké rádia něco takového neumí přečíst. Takže mám z toho všeho v hlavě pěknej guláš. Může někdo říct, ano bude to spolu komunikovat nebo ne, tohle nikdy spolu nebude fungovat?

Obrázek uživatele martin

zapojíš to místo cd zezadu

zapojíš to místo cd zezadu rádia , tím modrým mini iso , tak proč by to nemělo nefungovat ?

Obrázek uživatele Kyslík

Děkuji za rady. Ale ještě se

Děkuji za rady. Ale ještě se zeptám, do servisu na odkódování stačí mít s sebou rádio? Jak prokážu že jsem ho neukradl nebo že jsem ho nekupil kradené?

Obrázek uživatele ufyn

Zdravim, kde se da tento

Zdravim, kde se da tento modul sehnat?

Diky

Obrázek uživatele kulík

čau,zde je odkaz

Obrázek uživatele DeX

a čiste teoreticky neco

a čiste teoreticky neco podobneho neni ale tak abych nemusel odpojovat CD menic jen bych pripojil AUX coz na radiu je

Čtěte také:

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení