Ovladač zapínání světel ze Superba II do Octavie II

Ovladac-Svetel-1.jpg

Dnes jsem laboroval jak dát ovladač světel ze superba II do octavia II a ono to jde.

V podstatě výměna spočívá jen v úpravě vrchního kroužku se znaky, ten je tvarově odlišný a tak se musí na superbáckým přestřihnout, z Octavie upravit zespoda hrany kroužek přichytit usadit a je . Jen opatrně přetáhnout přes ovladač.

Zapojení je stejné.
Ovladac-Svetel-2.jpg

Vzal jsem původní přepínač z OII a sundal z něj kroužek co jsou na něm vyznačeny symboly, uchycený je pouze plastovými hačky.

Takže vycvaknete a nepoškozené dáte stranou. Pak vezmete ovladač ze Superba II, to je ten v tom černo-chromovém rámečku na fotografii a vycvaknete si ho ven i s kroužkem symbolů. Teď je potřeba kroužek se symboly sundat, nejlépe ho střihnout štípačkami, ale pozor aby jste si nepoškodili nový chromový ovladač. Jakmile ho máte sundaný tak bude potřeba upravit ten kroužek se symboly z Octavia II tak aby šel napasoval do nového ovladače.

Musíte ho zastřihat aby byl v rovině tak jak na fotografii ze Superba II a vyfocený naruby. Zůstane jen ten rozdíl že v tom upraveném z Octavia II bude tak 1 cm zub a ten je potřeba aby se kroužek z Octavia II dostal na ovladač ze Superba II. V tom místě ho kapku silou přetáhnete přes ovladač a je na svém místě.

Zbývá dořešit uchycení kroužku protože nesedí do plastových zácvaků ale to je hračka já zvolil dva šroubečky a přitavení v horní části.Pak už jen nasadit kabel od přívodu a zacvaknout:-)

Ovladac-Svetel-3.jpg

Ovladac-Svetel-4.jpg

Ovladac-Svetel-5.jpg

Ovladac-Svetel-6.jpg

Autor: uza

Obrázek uživatele Pavlik.0071

Ahoj taky jsem to zkousel a

Ahoj taky jsem to zkousel a je to pekna pakarna:(nakonec kdyz jsem ho zapojil tak me pri vypnutem klicku prosvetloval mirne symbol auto,nemel si s tim problem?

Obrázek uživatele mjanulik

zdravím a je tento vypínač

zdravím a je tento vypínač funkční do každé Octavky II? Mám r.v. 2005 a není zde poloha auto,denní svícení to sice má,ale to se aktivuje vždy po nastartování.Zda bude vypínač plně funkční a zda to nebude přes Vag hlásit nějakou chybu,díky

Čtěte také:

Hledat

Stojan na pneumatiky, regály na pneumatiky, regálové systémy

Přihlášení